انواع الکتروموتور چیست؟

انواع الکتروموتور چیست؟

در تکنو سعدی انواع الکتروموتور های صنعتی اعم از محصولات داخلی و خارجی بنا به درخواست مشتری ارائه می گردد. به عنوان نمونه میتوان از برندهای معتبر داخلی نظیر الکتروموتور موتوژن ( MOTOGEN ) ، الکتروموتور الکتروژن ( ELECTROGEN ) و الکتروموتور جمکو ( Jemco ) که جزء شاخص ترین برندهای معتبر ایرانی به شمار می آیند نام برد.

همچنین عرضه الکتروموتور با برند خارجی نظیر الکتروموتور زیمنس ( SIEMENS )،  الکتروموتور ABB  ، الکتروموتور WEG و انواع الکتروموتور چینی نظیر الکتروموتور کاجلی ( KAIJILI ) ، الکتروموتور ارسم (ERSEM) و مشاوره برای انتخاب بهترین گزینه ، از جمله خدمات این مجموعه به شمار می آید. با کلیک بر روی هر عکس به بخش مربوطه بروید.

انواع الکتروموتور تک فاز و الکتروموتور سه فاز با دورهای مختلف 750 دور،1000 دور ،1500 دور ،3000 دور ،الکتروموتور ترمزدار،دینام کلاچ دار با درجه حفاظتی متفاوت ، به همراه آموزش نصب الکتروموتور و خدمات پس از فروش نظیر تعمیرات و نگهداری در دسترس است.

همچنین برای اطلاع از قیمت روز الکتروموتور ایرانی ، الکتروموتور چینی ، ترک ، ایتالیایی ، آلمانی و قیمت روز الکتروموتور خارجی و الکتروموتور ضد انفجار میتوانید با کارشناسان فروش از طریق تماس تلفنی و یا ارتباط آنلاین در تماس باشید.

سوالات متداول پیرامون انواع الکتروموتور

1- چه زمانی از اتصال ستاره مثلث در الکتروموتور استفاده می شود؟

الکتروموتور القایی در زمان راه اندازی اولیه بین چهار تا هفت برابر جریان نامی خود را از شبکه دریافت می کند. لذا برای جلوگیری از آسیب به سیستم و کم کردن جریان راه اندازی، راه حل هایی وجود دارد. یکی از این راه حل ها استفاده از سربندی ستاره-مثلث است. تغییر حالت از ستاره به مثلث میتواند به صورت دستی یا به صورت خودکار باشد.

2- چگونه، بدون اینورتر، دور موتور اولیه را کنترل کنیم؟

در زمان نصب دینام اگر اصطلاحاً در درون تخته کلم سربندی اتصال الکتروموتور به صورت ستاره مثلث بسته شود، الکتروموتور با دور کم شروع به حرکت کرده و پس از چند ثانیه به دور نهایی خواهد رسید و این کار به عبارتی جایگزین کنترل دور یا اینورتر برای این هدف خاص است.

3- ستاره مثلث چیست؟

در الکتروموتور سه فاز ، اگر بر روی تخته کلم (محفظه ای که سر سیم ها از داخل پوسته الکترو موتور به آنجا هدایت شده است) دقت فرمایید، به دو صورت می توان سربندی را انجام داد. در اتصال ستاره سه سیم L1 ، L2 و L3 را به ابتدای سیم پیچ های دینام وصل نماییم و انتهای سیم پیچ ها را نیز به هم متصل کنیم، اتصال به صورت ستاره (با علامت اختصاری Y ) وصل شده است. تصویر زیر نحوه اتصال ستاره را نمایش می دهد.

4- کنترل هم محوری یا Alignment الکترو موتور و پمپ را چگونه انجام دهیم؟

هم محوری یکی از مهمترین مسائل در نصب الکتروموتور است چراکه اگر کوپلینگ ها هم محور نباشند پمپ و دینام به زودی آسیب خواهند دید. با استفاده از ابزار آلاتی میتوان نا محوری طولی و زاویه ای را در کوپلینگ محاسبه نمود.

باید توجه داشت که قبل از شروع به هم محور کردن الکترو پمپ ، باید اطمینان حاصل کنیم که برق الکتروموتور قطع و سیستم کاملاً خاموش باشد. به عنوان یک روش ساده میتوان از ابزاری شبیه به تیغ اره یا چیزی مشابه به آن، استفاده کرده و با قرار دادن بر روی کوپلینگ هم محوری الکترو پمپ را کنترل کنیم.

اگر بین تیغ اره و کوپلینگ ها فاصله باشد، نور از زیر آن عبور کرده و نامحوری کوپلینگ برا نشان خواهد داد. در قسمت ویدئو های آموزشی میتوانید روش های صحیح کنترل هم محوری شافت در دینام ها را مشاهده بفرمایید.

5- آیا کوپلینگ ها باید با فاصله از هم نصب شوند؟

 یکی از مهمترین بخش ها در نصب الکتروموتور ، کنترل فاصله بین کوپلینگ هاست. به عبارتی باید بین کوپلینگ ها فاصله افقی باشد تا هنگام گرم شدن شفت الکتروموتور و پمپ و افزایش طول آنها، از چسبیدن کوپلینگ ها به یکدیگر جلوگیری به عمل آورند.

این فاصله را میتوان با توجه به گرمای تولید شده و مقدار افزایش طول شفت الکتروموتور و پمپ محاسبه کرد ولی عموماً به صورت تجربی بین 2 تا 5 میلیمتر بسته به سایز دینام لحاظ می گردد.

6-آیا ارسال کالای صنعتی در مشهد رایگان است؟

 برای کالاهای با ارزش بیش از 10 میلیون ریال، ارسال انواع الکتروموتور ، گیربکس صنعتی ، پمپ ، ویبراتور و سایر کالاهای صنعتی در مشهد رایگان است.

7-چه برندهایی از الکتروموتور در سایت شما فروش میشود؟

 انواع الکتروموتور خارجی , موتوژن , الکتروژن, جمکو,  زیمنس ,  ABB, وگ, کاجلی, ارسم گوانگلو, الکتروموتور کلاچ دار, دینام ترمز دار,الکتروموتور سه فاز ,الکتروموتور تک فاز , الکتروموتور پوسته چدن, الکتروموتور پوسته آلومینیوم,  الکتروموتور ایرانی , الکتروموتور چینی به فروش میرسد.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *