برو به پیشخوان > نمایش > فهرست ها و یک فهرست برای وبلاگ ایجاد نمایید

علت خرابی پمپ آب در سرما زمستان چیست؟

علت خرابی پمپ آب در سرما زمستان چیست؟

علت خرابی پمپ آب در سرما زمستان می تواند مواردی همچون انقباض و انبساط قطعات، یخ زدگی، عدم نگهداری مناسب از پمپ و انسداد لوله ها باشد. قطعات پمپ آب با تغییرات متناوب دما در زمستان، منقبض و منبسط می شوند و پس از مدتی از کار می افتند. همچنین زمانی که دما به زیر صفر درجه می رسد؛ آب یخ می زند و به لوله های اطراف خود فشار وارد می کند. با یخ زدگی آب، لوله ها مسدود و پاره می شوند و در نهایت پمپ را از کار می اندازند. به طور کلی مهمترین علت خرابی پمپ آب در سرما زمستان، یخ زدگی یا انقباض و انبساط قطعات می باشد.

آشنایی با الکتروپمپ الکتروژن

چرا پمپ آب در زمستان خراب میشود؟

1.یخ زدگی

زمانی که آب یخ می زند؛ لوله ها منبسط می شوند. با انبساط لوله ها به دیواره قطعات و پمپ فشار زیادی وارد می شود و در نتیجه از کار می افتند. این فشار مضاعف می تواند قطعات را بشکند و خرابی های زیادی را به وجود آورد.

2.یخ زدگی در لوله ها

یخ زدگی سبب ترکیدگی لوله ها و قطعات می شود. برای جلوگیری از یخ زدگی در لوله ها میتوان آنها را عایق بندی کرد یا حتی اطرافشان را با نوارهای گرمایشی پوشاند.

3.عدم عایق بندی مناسب

علاوه بر لوله ها باید قطعات دیگری مانند کنتور نیز به خوبی عایق بندی شوند. اگر لوله ها یا کنتور به خوبی توسط متخصصان کاربلد عایق بندی نشوند؛ خرابی های زیادی را برای پمپ ایجاد خواهند کرد.

آشنایی با الکتروپمپ موتوژن

پمپ آب

پمپ آب

آشنایی با موتوژن

4.تغییرات فشار آب

علت خرابی پمپ آب در سرما زمستان می تواند ناشی از تغییرات فشار آب نیز باشد. فشار آب اگر ناگهان زیاد شود؛ سبب پارگی لوله ها خواهد شد. به این ترتیب نگذارید که آب در لوله ها یخ بزند و فشار زیادی وارد کند. خوب است بدانید که در صورتی که فشار پمپ آب نیز کم شود؛ پس از مدتی پمپ از کار میافتد. کاهش فشار پمپ آب می تواند ناشی از خرابی قطعاتی نظیر پروانه پمپ یا پرشر سوئیچ باشد. همچنین هوا گرفتگی پمپ یا رسوب گرفتگی لوله های ورودی نیز می تواند در کاهش فشار پمپ آب موثر باشد.

5.عدم نگهداری منظم

عدم نگهداری منظم و مناسب از پمپ میتواند به خرابی آن منجر شود. بر همین اساس می بایست پمپ را به طور منظم سرویس کرد و از کارکرد درست قطعات آن مطمئن شد. توصیه می شود قبل از شروع زمستان قطعات آسیب دیده، تعمیر شوند تا خرابی های بیشتری ایجاد نکنند. همچنین بهتر است که کارکرد صحیح ترموستات و سیستم های گرمایشی دائما بررسی شود.

آشنایی با پمپ فشار قوی

نکات مراقبت از پمپ آب در سرما و فصل زمستان

عدم رعایت نکات مراقبت از پمپ آب در سرما و فصل زمستان میتواند منجر به خرابی های زیادی شود. به عنوان مثال اگر پس از استفاده از پمپ، آب لوله ها تخلیه نشود؛ پمپ خراب خواهد شد. بر همین اساس بهتر است تا جای ممکن از تخلیه آب لوله ها در زمستان مطمئن شوید. بعلاوه توصیه می شود برای جلوگیری از خرابی پمپ آب در زمستان لوله ها را عایق بندی کنید. همچنین پمپ را در جایی نصب کنید که زیاد در معرض تغییرات آب و هوایی یا برف و باران قرار نگیرد.

افزون بر تمامی این موارد جاری بودن مقداری آب در لوله ها نیز می تواند جلوی یخ زدگی پمپ را در زمستان بگیرد. عایق کاری موتورخانه هم می تواند از پمپ در برابر سرما زمستان به خوبی محافظت کند. در آخر نیز فراموش نکنید که بهترین نوع عایق بندی لوله های تاسیساتی یا سیستم پمپاژ، عایق کاری پتویی است. برای جلوگیری از خرابی پمپ آب در سرما زمستان از این نوع عایق استفاده کنید. برای این عایق کاری نیز سراغ تکنسین های کاربلد و ماهر بروید.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *