کاربرد سیستم ارتعاش سنج برای گیربکس صنعتی

کاربرد سیستم ارتعاش سنج برای گیربکس صنعتی

برای پیاده کردن سیستم CM براساس ارتعاش سنج چه امکاناتی مورد نیاز است؟
نرم افزار پردازش و مدیریت اطلاعات چیست و چه کاربردی دارد؟
سنسور اطلاعات سنجی چیست و چگونه کار می کند؟
درمورد سنسورها چه مواردی از بقیه مهم تر هستند؟
اساس دسته بندی سنسور های ارتعاش سنجی چیست و به چند دسته تقسیم می شوند؟
انواع شتاب سنج ها را نام ببرید و بگویید کدام مورد رایج تر است؟
بخش های اصلی یک شتاب سنج پیزو الکتریک شامل چه مواردی می باشد؟
حوزه فرکانسی شتاب سنج های پیزو الکتریک چگونه است؟
اهمیت دانستن فرکانس ارتعاشی گیربکس صنعتی در چه موضوعی می باشد؟

برای پیاده کردن سیستم CM براساس ارتعاش سنج چه امکاناتی مورد نیاز است؟

برای پیاده شدن سیستم CM برمبنای ارتعاش سنجی به صورت Off-Line)) حداقل امکاناتی مورد نیاز است که در ذیل به آنها اشاره می کنیم:
انواع مختلف سنسورهای ارتعاش سنجی،انواع مختلف تجهیزات داده برداری مثل دیتا کالکتور و نرم افزار پردازش و مدیریت اطلاعات.

نرم افزار پردازش و مدیریت اطلاعات چیست و چه کاربردی دارد؟

نرم افزار پردازش و مدیریت اطلاعات نرم افزاری تخصصی است که به همراه دستگاه هایی که به منظور ارتعاش سنجی برای سیستم CM طراحی و تولید می شوند،به منظور ایجاد ارتباط بین سیستم کامپیوتری و دستگاه مورد استفاده قرار می گیرند.کابرد این دستگاه ها مدیریت تولید اطلاعات مثل ذخیره سازی و تجزیه و تحلیل می باشد.

سنسور اطلاعات سنجی چیست و چگونه کار می کند؟

 در فرآیند تشخیص ارتعاش اولین وسیله و تجهیزاتی که می تواند حرکت ارتعاشی را حس کند و آن را تبدیل به یک سیگنال AC که متناسب و سازگار با حرکت ارتعاشی باشد مبدل کند.این عمل یعنی فرآیند تبدیل ارتعاشات به سیگنال های الکتریکی سبب می شود که امکان ذخیره سازی اطلاعات و پردازش های بعدی فراهم شود و همچنین سیگنال های ذکر شده به وسیله دستگاه های الکترونیکی که همان تجهیزات داده برداری هستند،قابل مشاهده هستند.

درمورد سنسورها چه مواردی از بقیه مهم تر هستند؟

درباره سنسورها مواردی هستند که از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.یکی از این موارد نوع سنسور است یعنی سنسور باید با توجه به مشخصاتی مثل رنج دینامیکی،رنج اندازه گیری،دمای کاری،جهت اندازه گیری،حساسیت،پاسخ فرکانسی،وزن،ابعاد،نوع تغذیه سنسور و … انتخاب و خریداری گردد.نصب صحیح یک سنسور نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.برای کارکرد درست یک سنسور باید سنسور مورد نظر از نظر اتصالات و همچنین کابل سنسور نیز کاملا بررسی شود.

اساس دسته بندی سنسور های ارتعاش سنجی چیست و به چند دسته تقسیم می شوند؟

 تقسیم بندی سنسور های ارتعاش سنجی برحسب مکانیزم کاری و پارامتر اصلی اندازه گیری صورت می گیرد.سنسور های ارتعاش سنجی به سه دسته شتاب سنج،سرعت سنج و جا به جایی سنج تقسیم می شوند.

انواع شتاب سنج ها را نام ببرید و بگویید کدام مورد رایج تر است؟

سه نوع شتاب سنج در صنعت موجود می باشند که عبارتند از : شتاب سنج پیزو الکتریک،شتاب سنج پیزو رسیستیو و شتاب سنج خازنی.رایج ترین و مرسوم ترین این شتاب سنج ها شتاب سنج پیزو الکتریک است که براساس دو فاکتور مهم چگونگی تاثیرپذیری از ارتعاش و تولید سیگنال های الکتریکی به دو نوع تقسیم می شوند.ساختمان نوع فشاری شتاب سنج های پیزو التریک از مواد پیزو الکتریک مثل کوارتز یا انواع خاصی از سرامیک ها تشکیل شده است.

بخش های اصلی یک شتاب سنج پیزو التکتریک شامل چه مواردی می باشد؟

 اجزای اصلی ساختمان یک شتاب سنج پیزوالکتریک  شامل یک وزنه،یک ماده کریستال یا پیزو الکتریک،یک فنر جهت پیش بارگذاری،تقویت کننده و پایه می باشند.

پیکربندی اجزای صلی یک شتاب سنج پیزو الکتریک به این شکل باعث ایجاد چه عملکردی می شود؟

 در ساختمان یک شتاب سنج پیزو الکتریک به دلیل طراحی روی هم سوار شدن اجزای اصلی آن نیرویی که برماده پیزو الکتریک وارد می شود و متعاقب آن سیگنال الکتریکی تولید شده کاملا با شتابی که بر پایه شتاب سنج وارد می آید در تناسب می باشد.در شتاب سنج پیزو الکتریک معمولا برای تقویت سیگنال از یک مدار داخلی استفاده می شود چرا که سیگنالی که توسط نیروی وارده بر ماده پیزو الکتریک تولید می شود بسیار ضعیف است.آخرین حالتی که در یک شتاب سنج پیزو الکتریک پدید می آید هدایت خروجی سنسور به سمت ابزار های پردازش سیگنال است که به وسیله کابل ها صورت می پذیرد.

حوزه فرکانسی شتاب سنج های پیزو الکتریک چگونه است؟

نکته حائز اهمیت دیگیری که درمورد شتاب سنج های پیزوالکتریک وجود دارد حوزه فرکانسی این شتاب سنج هاست که دارای وسعت بیشتری بوده و میزان حساسیت آنها در این حوزه وسیع مقدار ثابتی می باشد.

اهمیت فرکانس ارتعاشی در چه موضوعی می باشد؟

 فرکانس ارتعاشی از ویژگی های مهم ارتعاش است که به دلیل ارتباطی که با فرکانس کاری ماشین یا دور ماشین دارد حائز اهمیت بوده و  در بسیاری موارد حتی می تواند نوع عیب یا حداقل منطقه یا ناحیه رخداد عیب را مشخص نماید.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *