فروشگاه پاسارگاد صنعت
فروشگاه پاسارگاد صنعت

قیمت و آشنایی با انواع بوستر پمپو کاربرد آن

فهرست مطالب

چه در یک خانه‌ی‌ بزرگ ویلایی زندگی‌ کنید، چه در یک آپارتمان کوچک،‌ فشار آب مناسب چیزی است که به آن نیاز خواهید داشت. شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چگونه می‌توان مشکل فشار آب پایین را حل کرد. نصب بوستر پمپ آب یک راه آسان برای حل این مساله است. اگر با این محصول آشنا نیستید ولی با مشکل کمبود فشار آب دست و پنجه نرم می‌کنید.

در‌ این مقاله با ما همراه باشید تا با این محصول، کارکرد‌های آن و اینکه چگونه می‌تواند فشار آب ساختمان را افزایش دهد، آشنا شوید. همینطور برای اطلاع از قیمت آن‌ها می‌توانید این صفحه را ببینید.

بوستر پمپ چیست؟

‌اگر تجربه زندگی در یک ساختمان با فشار آب پایین را داشته باشید می‌دانید که این موضوع چقدر‌ می‌تواند آزاردهنده باشد.‌‌ در چنین ساختمانی، یک کار کوچک و ساده‌ی روزمره مثل مسواک زدن یا دوش گرفتن هم خسته کننده و طولانی خواهد شد. تصور کنید با قطره‌‌هایی آبی که از شیر جاری می‌شود بخواهید دوش بگیرید‌.‌ چقدر زمان باید صرف کنید؟‌ در چنین مواقعی پمپ تقویت کننده‌ی فشار آب به کمک شما می‌آید.

بوستر پمپ دستگاهی است که فشار آب را تقویت می‌کند. این دستگاه مانند یک واسطه، کمک می‌کند تا آب با فشار مناسب از منبع آب (مبدا)‌ به شیر آب (مقصد) منتقل شود. در نظر داشته باشید که این پمپ‌ها وسیله‌ای برای انتقال جریان آب نیستند، بلکه مانند یک پمپ برای افزایش و‌‌ تقویت فشار آب‌ جهت رساندن آن به سطح مورد‌‌نظر شما عمل می‌کند.

پاسارگاد صنعت

کاربرد بوستر پمپ چیست؟

این پمپ‌ها می‌توانند نیاز شما به جریان آب با سرعت بالا را برطرف کنند‌. به طور مثال انتقال آب از طریق لوله‌کشی به یک ساختمان بلند یا سربالایی به فشار بالایی احتیاج دارد. همینطور سیستم‌های آب‌پاش با اینکه از فشار‌آب بالا پشتیبانی می‌کنند، گاهی ممکن است نیاز به افزایش فشار داشته باشند تا عملکرد صحیحی از خود نشان دهند. بنابراین این پمپ‌ها می‌تواند در مکان‌های مختلفی کاربرد داشته باشد از جمله:

  • انتقال آب به ساختمان‌های بلند مسکونی و‌تجاری
  • استفاده در آب‌پاش‌های آتش‌نشانی
  • کاربرد صنعتی
  • سالن‌های بزرگ تفریحی
  • بیمارستان‌ها
  • کارواش

۴ دلیل عمده کمبود فشار آب که با نصب بوستر پمپ حل می‌شود

گاهی این سوال که به چه‌ دلیل فشار‌ آب در بعضی نقاط کمتر از نقاط دیگر است ذهن ما را به خود مشغول می‌کند.‌‌‌ در ادامه مهم‌ترین دلایلی که منجر به کاهش فشار آب در برخی نقاط می‌شود را ذکر می‌نماییم:

۱) فاصله طولانی از منبع آب

فاصله از منبع آب و اندازه لوله های آب بر فشار آب تاثیر می گذارد. اگر از منبع آب تا ساختمان شما فاصله باشد، ممکن است جریان آب تا رسیدن به شما کم شود. یک تقویت کننده فشار آب می‌تواند مشکل کمبود جریان آب به‌ دلیل فاصله طولانی از مبدا تا مقصد را حل نماید.

۲) سیستم های تصفیه آب

در بعضی مواقع به دلیل آلوده بودن آب لوله کشی،‌ تصمیم گرفته می شود که سیستم های تصفیه آب نصب کنید تا آب سالم به ساختمان شما منتقل شود. این دستگا‌ه‌ها ممکن است فشار آب شما را کاهش دهد. اضافه کردن یک تقویت‌کننده‌ی فشار آب می تواند فشار آب شما را افزایش دهد.

۳) فشار کم آب شهر

در زمان لوله کشی آب شهری بعضی از ساختمان‌ها ممکن است زیر خط آبرسانی باشند؛‌‌ به‌ همین دلیل با فشار آب پایینی مواجه می‌شوید.‌ حل این مشکل در با تقویت یا تعویض لوله‌ها امکان‌پذیر نیست. بنابراین در این مورد بهترین گزینه نصب دستگاه تقویت کننده‌ی فشار آب است‌.

۴) فرسودگی یا کوچک بودن لوله‌ها

مشکلات مربوط به لوله کشی ممکن است دلیل کمبود فشار آب باشد. اگر دلیل فشار آب پایین،‌ فرسودگی لوله‌ها و یا تخریب آن‌ها باشد این دستگاه نمی‌تواند به شما کمکی کند. بنابراین قبل از خرید یک تقویت کننده فشار آب، لوله کشی خود را بررسی کنید. ممکن است لوله ها مسدود و یا خراب شده باشند.‌‌

طرز کار بوستر پمپ چگونه‌ است؟

در ابتدا گفتیم این دستگاه فشار آب را افزایش می دهد و  سرعت انتقال آن را بهبود می بخشد. برای روش کار، یک فن تهویه هوا را در نظر بگیرید که برای خنک نمودن هوا،‌ پروانه‌های آن به سرعت جریان هوا را حرکت می‌دهند. عملکرد داخلی بوستر‌ پمپ نیز  مانند یک فن که دارای یک یا چند پروانه است عمل می‌کند. این دستگاه آب را از منبع می‌گیرد و با استفاده از پروانه‌‌‌‌هایی که برای افزایش حرکت آب به اطراف می چرخند،‌‌ آب را با فشار بالا به سمت شیر آب انتقال می‌دهند‌.

قیمت انواع بوستر پمپ

۲ نوع از بوستر پمپ

به طور کلی دو نوع پمپ‌های تقویت کننده فشار آب وجود دارد که هر کدام برای استفاده در مکان‌های مخصوص به خود کاربرد دارند. این دو نوع عبارتند از:‌ پمپ تک مرحله‌ای و چند مرحله‌ای.

 ۱) پمپ تک مرحله‌ای

این نوع از پمپ‌ها دارای طراحی ساده‌ای هستند و‌‌ از یک پروانه ساخته شده‌اند. در پمپ‌های تک مرحله‌ای جریان آب با فشار به کمک یک پروانه و‌ در طی یک مرحله به سمت خروجی منتقل می‌شود.

پمپ تک مرحله ای برای خانه های کوچک یا تک واحدی و ساختمان های مسکونی که به فشار آب متوسط نیاز دارند و مکان‌هایی که فاصله‌ی منبع آب تا خروجی کوتاهی دارند، بهترین گزینه است. از مزایای آن می‌توان به وزن سبک، سرعت بالا، عمر‌ طولانی آن اشاره کرد.

۲) پمپ چند مرحله‌ای

سیستم طراحی این نوع از تقویت کننده‌های فشار آب به گونه‌ای است که از چند پروانه ساخته شده‌اند و جریان آب را در طی چند مرحله و با فشار به سمت خروجی منتقل می‌کنند. بنابراین پمپ‌های چندمرحله‌ای برای مکان‌های بزرگی که نیاز به فشار آب بالا دارند بسیار مفید است. به عنوان مثال در مجتمع‌های مسکونی که از چند ساختمان تشکیل شده اند و فشار آب شهری در آن‌ها کم است،‌ این مورد مناسب است.

بوستر پمپ برند پمپیران؛ گزینه‌ای پرفروش در بازار ایران

یکی از بهترین برندهای تولید کننده‌ی پمپ‌ آب در ایران، برند پمپیران است. این شرکت در سال ۱۳۵۴ آغاز به فعالیت نمود و با تولید پمپ‌های با‌کیفیت، به بهترین و معروف‌ترین تولید کننده‌ی پمپ در ایران تبدیل شد. بوستر‌ پمپ آب پمپیران یکی از پرطرفدارترین و با کیفیت‌ترین محصولات این کارخانه نزد مصرف‌کنندگان است‌.

اطلاع از قیمت و خرید بوستر‌ پمپ از گروه صنعتی پاسارگاد صنعت

گفتیم که بوستر پمپ، دستگاهی است که در یک مرحله یا چند مرحله به افزایش فشار آب از مبدا به مقصد کمک می‌کند. این دستگاه، فشار آب مورد نیاز برای ساختمان‌ها و سایر مکان‌های مورد‌نظر را فراهم می‌سازد. اگر ساختمان شما فشار آب پایینی دارد، برای حل مشکل، خرید یک پمپ تقویت کننده فشار آب، توصیه می‌شود.

امروزه انواع مختلفی از این محصول در بازار‌ وجود دارد که شما می‌توانید طبق نیاز و بودجه‌ی خود آن را خریداری کنید. شما می‌توانید براساس برند،‌ کیفیت و ‌توان، میزان کارکرد پمپ‌ و… یک مدل مناسب برای خود پیدا کنید. بنابراین نیاز‌ نیست که هزینه‌ی گزافی صرف خرید آن نمایید. در صورتی که برای این مسیر نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید جهت انتخاب محصول مورد نظر خود با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان فروش ما بهره‌مند شوید. «گروه صنعتی پاسارگاد صنعت» با چندین سال تجربه در‌ زمینه فروش انواع پمپ، توانسته پاسخگوی نیازهای مشتریان خانگی و صنعتی باشد. پس برای خرید نیز می‌توانید با ما تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.