فروشگاه پاسارگاد صنعت
فروشگاه پاسارگاد صنعت

قیمت الکتروموتور موتوژن و بررسی مشخصات، انواع و کاربردهای آن

فهرست مطالب

امروزه بسیاری از کارخانه‌ها برای به کار انداختن دستگاه‌های برقی از الکتروموتور موتوژن استفاده می‌‌کنند. این دستگاه انواع و کاربردهای مختلفی دارد که در صنایع بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر صنعت بنابر میزان ولتاژ، جریان، گشتاور و سرعت مورد نیاز، مدل‌های مختلفی از موتور را به کار می‌گیرد. در این مقاله برای آشنایی بیشتر شما سعی کرده‌ایم درباره‌ی تعریف و انواع الکتروموتورها، کارکرد آنها و قیمت الکتروموتور موتوژن به طور کامل توضیح دهیم.

الکتروموتور موتوژن چیست و چگونه کار می‌کند‌؟

برای خرید یک الکتروموتور مناسب، در ابتدا باید از چیستی و نحوه‌ی کار این نوع موتور‌ها اطلاعات کسب کنید. اگر بخواهیم یک تعریف ساده از این محصول ارائه‌ دهیم باید بگوییم الکتروموتورها، دستگاه‌هایی هستند که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می‌کنند. به بیان ساده‌تر، در این موتورها از نیروی الکتریکی برای تولید نیروی محرکه استفاده می‌گردد.‌‌

کارکرد الکتروموتورها اینگونه‌ است که نیرو از طریق تعامل بین میدان مغناطیسی و سیم پیچ جریان متناوب (AC) یا مستقیم (DC) در موتور ایجاد می‌شود. با افزایش قدرت جریان، قدرت میدان مغناطیسی نیز افزایش پیدا می‌کند و وظیفه چرخش مداوم موتور را برعهده می‌گیرد. با این چرخش، انرژی الکتریکی به مکانیکی تبدیل می‌شود.

موتوژن

معرفی الکتروموتور موتوژن

شرکت موتوژن در سال ۱۳۵۲ شروع به فعالیت نمود. این شرکت یکی از معتبرترین شرکت‌های تولید کننده‌ الکتروموتور در ایران و خاورمیانه است. در حال حاضر در کارخانه موتوژن انواع الکتروموتورهای تک فاز، سه فاز با کاربردهای مختلف تولید می‌شود.

محصولات این شرکت با استفاده از مواد اولیه‌ درجه‌ یک و دستگاه‌های پیشرفته تولید می‌گردند. که این ویژگی باعث  ارتقای کیفیت موتور‌های تولیدی در کارخانه موتوژن شده است. موتوژن با توجه به تجربیات به دست آمده در نیم قرن فعالیت خود و به کار گرفتن نیروهای توانمند توانسته است محصولات خود را علاوه بر ایران به کشورهای منطقه، اروپا و آفریقا صادر کند‌.

کاربرد الکتروموتور موتوژن

موتورهای الکتریکی در صنایع بزرگ و کوچک به کارگرفته می‌شوند. از جمله  مصارف صنعتی متعارف آنها می‌توان به استفاده در دمنده‌ها، ماشین‌آلات، ابزارهای برقی، فن ها و پمپ‌ها اشاره کرد.

علاوه بر کاربرد الکتروموتورها در صنایع بزرگ، بعضی از مشتریان این محصول، صنایع کوچکی هستند که معمولاً از الکتروموتورها در دستگاه‌های کوچک‌تری که نیاز به حرکت دارند، استفاده می‌کنند. مانند استفاده در صنعت رباتیک یا ماژول‌های چرخدار.‌‌

هم اکنون یکی از بهترین‌ برندهای الکتروموتور در بازار ایران، الکتروموتور موتوژن است که با بهترین کیفیت در خدمت مشتریان عزیز قرار می‌گیرد.

مزایای خرید الکتروموتورهای موتوژن

تولیدات شرکت موتوژن به دلیل کیفیت بسیار بالا و طول عمر مناسب، به عنوان یکی از بهترین محصولات موجود در بازار ایران شناخته می‌شود. موتوژن، محصولات تولید شده‌ی خود را به کشورهای مختلف منطقه و دیگر‌ کشورها صادر می‌کند.

الکتروموتور موتوژن یک محصول ایرانی است که در کارخانه موتوژن تولید می‌شود. محصولات این برند دارای بدنه مقاوم، طول عمر بالا و ضمانت نامه معتبر به همراه خدمات پس از فروش با پوشش دهی مناسب است. در هنگام خرید محصولات موتوژن برگه‌ی ضمانت‌نامه را به همراه امضاء فروشنده دریافت نمایید.

الکتروموتور

انواع الکتروموتور

مدل‌های مختلفی از الکتروموتور وجود دارد که بنابر کارکردی که برای آن تعریف شده، در مکان‌های متفاوتی استفاده می‌شوند. اما به صورت کلی الکتروموتورها را می‌توان در دو نوع اصلی طبقه‌بندی کرد:

  • الکتروموتور AC
  • الکتروموتور DC

موتور الکتریکی AC انرژی الکتریکی (جریان متناوب) را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند. این موتورهای الکتریکی با استفاده از جریان متناوب تک فاز یا سه فاز تغذیه می‌گردند. برای راه اندازی این نوع از الکتروموتورها به گشتاور بالایی نیاز است.

موتور الکتریکی DC جزء اولین موتورهایی است که اختراع شده و تنها با جریان مستقیم کار می‌کند. از آن‌جایی‌که هیچ فازی در جریان مستقیم وجود ندارد، موتورهای الکتریکی DC فقط از ۲ سیم برای راه اندازی استفاده می کنند و کنترل سرعت آن تنها با تغییر ولتاژ صورت می‌گیرد.

هنگام خرید الکتروموتور باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در هنگام خرید الکتروموتور موتوژن باید به چند ویژگی آن توجه کنید که ولتاژ، جریان، گشتاور و سرعت‌ از همه مهم‌تر‌هستند. اگر در هنگام خرید الکترو موتور به این نکات توجه نکنید ممکن است خسارت جبران ناپذیری به دستگاه‌های شما وارد شود. در ادامه به توضیح هر یک از موارد عنوان شده می‌پردازیم.

جریان همان چیزی است که به موتور نیرو می‌دهد. اگر نیروی بیش از حد به موتور وارد شود، موتور آسیب می‌بیند. به عنوان مثال در موتورهای DC، دو نوع جریان پویا و جریان ایستا بسیار مهم هستند. جریان پویا مقدار متوسط ​​نیرویی است که انتظار می رود موتور را تحت گشتاور معمولی بکشد. جریان ایستا، گشتاور کافی برای موتور را اعمال می کند تا با سرعت توقف یا کار کند. در هنگام خرید الکتروموتور باید به میزان نیرویی که از دستگاه انتظار دارید، توجه نمایید.

ولتاژ: ولتاژ مقدار نیروی محرکه‌ای است  که جریان الکتریکی را ایجاد می‌کند. هر چه ولتاژ بیشتر باشد، گشتاور نیز بیشتر است. قوانین مربوط به ولتاژ مورد استفاده در دستگاه‌های برقی در کشورهای مختلف، متفاوت است.

در هنگام خرید یک الکتروموتور موتوژن باید به میزان ولتاژ مورد نیاز آن توجه نمایید و حتما ولتاژ توصیه شده را اعمال نمایید. اگر ولتاژ کمتری استفاده کنید، موتور الکتریکی کار نخواهد کرد، در حالی که ولتاژ زیاد باعث کوتاه شدن سیم پیچ‌ها می‌شود. این مورد منجر به از دست دادن توان یا تخریب کامل یک الکتروموتور می‌گردد.

گشتاور مقدار نیرویی است که می‌تواند موجب چرخش جسمی به دور یک محور شود‌. میزان گشتاور با قدرت موتور رابطه‌ی مستقیمی دارد. بنابراین در خرید یک الکتروموتور باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید.

سرعت؛ قاعده کلی این است که موتورها باید در بالاترین سرعت خود کار کنند. اما بعضی از موتورها به یک چرخ‌ دنده نیاز دارند. در زمان خرید یک الکتروموتور به این نکته توجه نمایید؛ در صورت نیاز به چرخ دنده، دستیابی به بالاترین سرعت در موتور امکان پذیر نیست؛ زیرا اضافه کردن چرخ دنده ها راندمان موتور را کاهش می دهد.

پاسارگاد صنعت

اطلاع از قیمت و خرید الکتروموتور موتوژن از گروه صنعتی پاسارگاد صنعت

الکتروموتور موتوژن دستگاهی است که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می‌کند. امروزه مدل‌های مختلفی از این دستگاه در بازار وجود دارند که در صنایع مختلفی به کار گرفته می‌شوند. برای خرید باید مشخصات مختلف این دستگاه را در نظر بگیرید تا بتوانید یک گزینه مناسب برای خود انتخاب نمایید. اگر در خرید الکتروموتورها نیاز به مشاوره دارید می‌توانید با مشاوران «گروه صنعتی پاسارگاد صنعت» تماس بگیرید و خرید خود را در این مجموعه به ثبت برسانید. همچنین شما می‌توانید برای مشاهده‌ی لیست قیمت‌ الکتروموتور موتوژن به این صفحه مراجعه کرده  و مدل مدنظر خود را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.