VFD بهتر است یا سافت استارتر

VFD بهتر است یا سافت استارتر

در سایت تکنو سعدی در مورد اینورتر بسیار صحبت شده است. اما یک سوالی که بیشتر صنعتگران به دنبال پاسخ برای آن هستند، این است که سافت استارتر بهتر است یا اینورتر VFD . در این مقاله که برگرفته از ویدیوی شرکت برق ماهر است، سعی بر آن شده که مزایا و معایب این دو تجهیز مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

اینورتر یک تجهیز بسیار عالی برای الکتروموتور به شمار می رود. این تجهیز علاوه بر کنترل سرعت و گشتاور الکتروموتور، از بسیاری خطرات احتمالی برای سوختن الکتروموتور جلوگیری خواهد کرد. با AC_Drive به شدت میتوان به بهره وردی و راندمان الکتروموتور اضافه کرد و همچنین به انعطاف پذیری پروژه کمک کرد. اما در مواقعی میتوان بجای استفاده از اینورتر، از سافت استارتر نیز استفاده کرد. در ادامه این دو تجهیز مقایسه خواهد شد تا روشن شود که چه جاهایی باید از اینورتر استفاده کرد و چه جاهایی از سافت استارتر؟

اینورتر یا VFD که به VSD هم شهرت دارد، علاوه بر راه اندازی نرم و کنترل دور، بسیاری مزیت های دیگر دارد. اما سافت استارتر فقط یک راه انداز نرم است و استفاده دیگری نخواهد داشت. سافت استارتر با کنترل ولتاژ میتواند دور را از کن به زیاد ببرد و یک ولتاژ کنترل به شمار می رود و این در حالی است که AC-Drive فرکانس رو هم میتوان کنترل نماید.

 

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *