تفاوت پمپ کارواش صنعتی با پمپ کارواش خانگی و موارد قابل توجه برای استفاده

تفاوت پمپ کارواش صنعتی با پمپ کارواش خانگی و موارد قابل توجه برای استفاده

در کارواش صنعتی بر خلاف کارواش خانگی که شفت آن به یک صفحه لنگ متصل است و نیرو را منتقل میکند، این شفت است که به میل لنگ متصل شده (مثل میل لنگ خودرو) و نیروی محرکه (الکتروموتور) را به پیستون منتقل میکند لذا باید توجه داشت که شاسی حتما تراز باشد تا الکتروموتور و پمپ حتما هم مرکز باشد.
برق مصرفی پمپ کارواش صنعتی ترجیحا سه فاز است و برای نصب و راه اندازی استفاده از تابلو برق توصیه می‌شود.
در پمپ های با فشار 250 بار به بالا می بایستی حتما از لانس های فشار قوی استفاده نمود.
برای شست و شوی ماشین های سواری عموما از لانس 90 سانتی و در ماشین های سنگین از لانس 110 سانتی استفاده میشود.
در پمپ های کارواشی صنعتی هرگز نباید از آب داغ استفاده نمود چرا که برای این منظور طراحی نشده اند برای این منظور می بایست به پلاک پمپ توجه کرد.
هیچ وقت از پمپ های آب کارواش صنعتی در جهت پاشش سم استفاده نکنید چرا که این پمپ ها هرکدام برای کاربری خاص خود ساخته شده اند.
در صورت استفاده از سم حتما باید از پمپ سم پاش استفاده کرد.
الکتروموتورهای پمپ کارواش صنعتی بر خلاف پمپ خانگی که 3000 دور است می بایستی از نوع دایم کار 1400 دور باشد. همچنین بسته به فشار پمپ قدرت الکتروموتور تعیین گردد.
از قطع و وصل کردن پی در پی دستگاه پرهیز کنید.

آشنایی با الکتروگیربکس هلیکال

اجزای پمپ کارواش

موتور: کارواش گازسوز برای قدرت خود از موتور استفاده می کند. موتورها با اندازه ی مخزن کمپرس شان بر حسب سانتی متر مکعب اندازه گیری می شوند. هر چقدر اندازه ی یک موتور بزرگتر باشد، قدرت آن بیشتر است.

موتور برقی: پمپ کارواش برقی برای تامین قدرت برق خود به موتور نیاز دارد. قدرت موتور برقی بر حسب وات و آمپر محاسبه می شود.

پمپ: اکثر پمپ های به کار رفته در کارواش های خانگی به صورت پمپ محوری هستند که کیفیت متوسطی دارند. کارواش های صنعتی و گران تر از پمپ های پیستونی سه فاز استفاده می کنند. کارواش های کوچکتر از موتورهای متحرک استفاده می کنند.

شلنگ کارواش: شلنگ کارواش در طول و قطر های متنوع و همچنین جنس و اتصالات گوناگون وجود دارند. به طور معمول قطر شلنگ دولا سیم ¼ اینچ است. مصرف کنندگان حرفه ای از شلنگ های دولا سیم با قطر ۳/۸۸ اینچی استفاده می کنند و مخصوص فشار آب بالا هستند. جنس بیشتر شلنگ ها از پلاستیک است. در بیشتر پمپ کارواش های برقی شلنگ پلاستیکی داخل جعبه و در پمپ کارواش های گازسوز بیرون جعبه به مشتری عرضه می شود. اگر بخواهید می توانید شلنگ پلی اورتان که انعطاف پذیرتر، بادوام تر و سبک تر است را هم سفارش دهید که هزینه ی جداگانه دارد.

آشنایی با الکتروگیربکس شافت مستقیم

پمپ کارواش

پمپ کارواش

نازل: نازل آب را در جاهای مختلف با فشارهای متفاوت پخش می کند. ۷ نوع نازل وجود دارد: نازل صفر درجه، یک جت آبی نقطه ای می سازد. نازل ۴۰۰ درجه ای آب را پخش می کند بنابراین به سطح بیشتری آب می رساند و فشار را کمتر می کند. یکی از نازل هایی که برای سطوح سخت خیلی استفاده می شود نازل توربوی روتاری (دوار) است. این نازل صفر درجه با دور موتور ۳۰۰۰ می چرخد و می تواند تا شعاع ۲۵ درجه از اطرافش را تمیز کند.

سایر اتصالات :۱۰ قطعه ی قابل اتصال دیگر برای افزایش قابلیت پاک کنندگی وجود دارد. یکی از پر کاربردترین پمپ کارواش های مخصوص سطح از ۲۲ نازل روتاری (دوار) استفاده می کند. این نازل با سری گرد، محوطه های بزرگ را سریع تر تمیز می کند.

آشنایی با منبع تحت فشار امرا

کاربرد پمپ کارواش صنعتی

در پمپ های کارواشی، الکتروموتور با پمپ کارواش کوپل می‌شود و باعث چرخش و در نتیجه حرکت پیستون های داخل سیلندرو در نتیجه پمپاژ مایع با فشار زیاد می‌شود. و اما خود پمپ کارواش صنعتی چیست و چه کاربردی دارد.

به طور کلی کارکرد اصلی پمپ این است که آب کمتر را با فشار بیشتر از دهانه خروجی لوله و در اینجا نازل تحویل می‌دهد.

این تعریف برای معرفی وسیله ای به نام پمپ کارواش به ما کمک می‌کند.

پس میتوان گفت پمپ کارواش صنعتی وسیله ایست برای پمپاژ آب جهت شست و شوی انواع ماشین (اتوموبیل) و یا دیگر وسایل صنعتی که شستن و تمیز کردن آن ها مستلزم آب با فشار بسیار بالا می‌باشد.

صرف جویی در زمان و همچنین صرف جویی در مصرف آب که عنصری حیاتی و با ارزش میباشد از دیگر قابلیت ها و ویژگی هایی است که می‌توان برای پمپ آب کارواش بیان کرد.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *