پمپ فشار قوی

پمپ فشار قوی

پمپ فشار قوی یکی از تجهیزات مهم و کاربردی در صنایع مختلف است. این پمپ ها برای انتقال سیالات با فشار بالا استفاده می شوند و در مصارف مختلفی مانند آتش نشانی، شستشوی صنعتی، آبیاری و غیره کاربرد دارند. پمپ های فشار قوی از جمله پمپ های سانتریفیوژ هستند که به نام های پمپ طبقاتی، پمپ چند پروانه ایی ، پمپ WKL نیز معروفند، برای آب های تمیز کاربرد دارند.

این پمپ ها دارای محفظه شعاعی حاوی چندین پروانه از نوع بسته می باشند به طوری که در هر طبقه از این پمپ یک پروانه قرار می گیرد و همه پروانه ها در یک جهت بسته می شوند. طبقات پمپ به وسیله پیچ بند بهم متصل می شوند و با یک واشر کاغذی یا اورینگ آببندی می گردد. این پمپ ها را از دو سر محور آب بندی می کنند. به علت نیروهای شعاعی و محوری که به پمپ وارد می شود، این پمپ ها دارای دو عدد بلبرینگ هستند.

انواع پمپ فشار قوی

برای خرید پمپ فشار قوی باید بدانید آنها بر اساس نوع کاربرد، به انواع مختلفی تقسیم می شوند. برخی از انواع رایج این پمپ ها عبارتند از:

پمپ های فشار قوی MD

پمپ های فشار قوی MD از جمله پمپ های سانتریفیوژ هستند که برای مصارف خانگی و صنعتی سبک مانند شستشوی ماشین، آبیاری باغچه، و غیره استفاده می شوند. این پمپ ها معمولا دارای فشاری بین 10 تا 20 بار و جریانی بین 10 تا 50 لیتر بر دقیقه هستند.

پمپ های فشار قوی MC

پمپ های فشار قوی MC از جمله پمپ های سانتریفیوژ هستند که برای مصارف صنعتی سنگین مانند آتش نشانی، آبیاری مزارع، و غیره استفاده می شوند. این پمپ ها معمولا دارای فشاری بین 30 تا 100 بار و جریانی بین 50 تا 200 لیتر بر دقیقه هستند.

پمپ های فشار قوی CV

پمپ های فشار قوی CV از جمله پمپ های سانتریفیوژ هستند که برای مصارف ویژه مانند آبرسانی به ساختمان های بلند، و غیره استفاده می شوند. این پمپ ها معمولا دارای فشاری بین 100 تا 200 بار و جریانی بین 100 تا 500 لیتر بر دقیقه هستند.

پمپ فشار قوی
پمپ فشار قوی

قیمت پمپ فشار قوی

قیمت پمپ فشار قوی به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم ترین آنها عبارتند از:

  • نوع پمپ: پمپ های فشار قوی بر اساس نوع کاربرد، به انواع مختلفی تقسیم می شوند. هر نوع پمپ، دارای مشخصات فنی و قیمت متفاوتی است.
  • میزان فشار: فشار پمپ با واحد PSI یا بار اندازه گیری می شود. هر چه فشار پمپ بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر می شود.
  • میزان جریان: میزان جریان پمپ با واحد گالن بر دقیقه اندازه گیری می شود. هر چه میزان جریان پمپ بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر می شود.
  • نوع سیال: پمپ های فشار قوی برای انواع مختلف سیال طراحی شده اند. هر نوع سیال، دارای مشخصات فنی و قیمت متفاوتی است.
  • جنس بدنه و پروانه: جنس بدنه و پروانه پمپ های فشار قوی معمولا از چدن یا فولاد است. هر چه جنس بدنه و پروانه پمپ از مواد با کیفیت تر ساخته شده باشد، قیمت آن نیز بیشتر می شود.
  • برند پمپ: برند پمپ نیز بر قیمت آن تأثیر می گذارد. پمپ های برندهای معتبر، معمولا قیمت بیشتری دارند.

عاملیت فروش و نمایندگی پمپ فشار قوی در برندهای موجود در بازار در دست پاسارگاد صنعت می باشد.