الکتروژن

الکتروژن

شرکت الکتروژن از بزرگ ترین و مهم ترین کارخانه های تولید الکتروموتور در ایران است که در سال 1367 تاسیس شد و اکنون با دارا بودن نیروهای فنی و متخصص توانایی طراحی و ساخت انواع مختلف الکتروموتور های صنعتی سه فاز و تک فاز را دارا می باشد.

این شرکت یکی از مهم ترین شرکت های تولید کننده الکتروموتور در منطقه ی خاورمیانه است و همین امر در کنار داشتن نیرو های متخصص باعث شده است که مندسان و صنعت گران کشور در حوزه های مختلف صنعتی با اطمینان خاطر الکتروموتور های مورد نیاز خود را به این شرکت سفارش دهند و می توان گفت که الکتروموتور های ساخته شده توسط این شرکت آن قدر کیفیت ساخت بالایی را دارا می باشد که می توان در هر شرایط محیطی و آب و هوایی استفاده کرد.

این کارخانه در جنوب غربی استان تهران در منطقه ای به نام احمد آباد مستوفی در یک زمین به مساحت 15000 متر مربع احداث شده است که در این کارخانه جدید ترین امکانات و پیشرفته ترین خطوط تولید در کشور را دارا می باشد که توانایی طراحی و ساخت و انبار اقسام انواع الکتروموتور را دارا می باشد.

لازم به ذکر است این شرکت دارای سیستم کنترل کیفیت بالایی است که باعث شده است به راحتی بتوان به الکتروموتور و پمپ های تولیدی توسط این کارخانه اعتماد کرد و در صناعی مختلف از این الکتروموتور های این شرکت استفاده کرد و تمامی الکتروموتور های سه فاز این شرکت IP55 را دارا می باشند و یکی از قوی ترین شرکت ها و کارخانه هایی است که الکتروموتور هایی است که توانایی ساخت الکتروموتور هایی مشابه با الکتروموتور های شرکت زیمنس هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ جنس بدنه است.

تمامی الکتروموتور هایی که در این شرکت طراحی و تولید می گردند در محدوده 0.05 تا 45 کیلووات هستند که تمامی این الکتروموتور ها طبق استاندارد های روز دنیا ساخته می شوند که تمامی الکتروموتور های ساخته شده در این شرکت جز الکتروموتور های با راندمان بالا هستند.

با توجه به این موضوع که الکتروموتور های ساخته شده توسط این شرکت دارای کیفیت ساخت بالایی هستند  باعث شد است که کشور های موجود در منطقه خاورمیانه تمایل زیادی به استفاده و خرید الکتروموتور های این شرکت داشته باشند و لازم به ذکر است که در سال های اخیر این شرکت توانسته است CE اتحادیه اروپا را کسب نماید و دارای مدرک لیسانس کیفیت از کشور هایی نظیر آلمان و ایتالیا برای الکتروموتور های صنعتی تولید شده توسط این شرکت را بدست آورد.

همانگونه که پیشتر بیان گردید شرکت الکتروژن توانایی تولید و طراحی انواع مختلف الکتروموتور در محدوده 0.05 تا 45 کیلووات را دارد که می توان به انواع مختلف الکتروموتور از قبیل الکتروموتور های زیر نام برد:

1) الکتروموتور های سه فاز با بدنه آلومینیومی:

این دسته از الکتروموتور های تولیدی توسط این شرکت از سایز 63 تا سایز 160 که توانایی تولید توان از بازده 0.18 کیلووات تا 18.5 کیلووات را دارا می باشد.

2) الکتروموتور های سه فاز با بدنه چدن:

این دسته از الکتروموتور های تولیدی توسط این شرکت از سایز 160 تا سایز 225 که توانایی تولید توان از بازده 11 کیلووات تا 45 کیلووات را دارا می باشد.

3) الکتروموتور های تک فاز خازن دائم:

این دسته از الکتروموتور های تولیدی توسط این شرکت از سایز 63 تا سایز 100 که توانایی تولید توان از بازده  0.18 کیلووات تا 2.2 کیلووات را دارا می باشد.

4) الکتروموتور های تک فاز دو خازنه:

الکتروموتور های تک فازدو خازنه تولیدی این شرکت همانند الکتروموتور های تک فاز خازن دائم این شرکت از سایز 63 تا سایز 160 که توانایی تولید توان از بازده 0.18 کیلووات تا 18.5 کیلووات را دارا می باشد.

الکتروموتور های تولید شده توسط شرکت الکتروژن مانند تمامی الکتروموتور های موجود در بازار از اجزایی مانند روتور، استاتور، بدن، شافت تشکیل شده است که در ادامه به توضیح ویژگی های هر جز می پردازیم.

استاتور: بخش ثابت الکتروموتور را استاتور گویند و وظیفه اصلی استاتور در الکتروموتور ها بوجود آوردن میدانی مغناطیسی می باشد به همین دلیل است که استاتورها به صورت ورقه ای تولید می شوند تا تلفات ناشی از جریان گردابی کاهش پیدا کند که جریان های گردابی باعث تولید گرما و نیز باعث داغ شدن استاتور می شوند که این تولید گرما و داغ شدن استاتور باعث می شوند انرژی هدر رود.

روتور:  به بخش محترک هر الکتروموتوری روتور گویند. روتورها از قطعاتی جدا از هم و باریک که عموما از جنس فولاد هستند تولید می شوند که در میان آنها میله هایی از جنس مس و آلومنیوم قرار می دهند.

شافت: وظیفه شافت در الکتروموتور ها این است که انرژی مکانیکی تولید شده به وسیله الکتروموتور را به سیستم صنعتی انتقال دهد.

فن خنک کننده: کارکرد فن ها در صنعت این است که قطعه صنعتی مورد نظر را خنک کنند زیرا گرما باعث می شود که انرژی هدر رود و به همین دلیل نیز هر الکتروموتوری دارای یک یا چند فن خنک کننده می باشد.

بدنه: همانطور که بیان شد هر الکتروموتوری از قطعات مختلفی تشکیل شده است که بدنه در کنار این که از ورود گردو غبار به داخل الکتروموتور جلو گیری می کند باعث می شود که قطعات الکتروموتور ها پراکنده نشوند و در سیستم به کار خود ادامه دهند لازم به ذکر است که بدنه های الکتروموتور ها از جنس های آلومینیوم و چدن تولید می شوند.

در آخر به ویژگی هایی الکتروموتور های این شرکت دارا می باشند می پردازیم:

1) دارای انواع مختلف از لحاظ سایز و جنس بدنه هستند که می توانند هر گونه نیاز شما را به الکتروموتور را این شرکت تامین نماید.
2) کیفیت ساخت بالایی را دارا می باشند.
3) راه اندازی آسانی دارند.
4) با توجه به اینکه تولید داخل هستند از لحاظ اقتصادی نسبت به سایر الکتروموتور های خارجی موجود در بازار به صرفه تر هستند.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *