انواع الکتروموتور ؟

انواع الکتروموتور ؟

در دنیای امروزه اگر نتوانیم از انرژی الکترکیکی بهره و کاربرد خاص خود را ببریم ،یک جا که نه هزار جای زندگی می لنگد.

الکتروموتور همان ناجی عصر ماست، این ابزار با استفاده از میدان مغناطیسی انرژی الکتریسیته را به انواع انرژی الکتریکی تبدیل میکند.

در سال های هزار و هشتصد دو تا هشت بنیان های این موتور با استفاده از میدان های مغناطیسی که در واقع یک هسته ی مسی با تعداد مختلف سیمپیچی دور ان بود بنا نهاده شد و در سال هزار و هشتصد و ده با ایجاد اولین الکنروموتور سه فاز صنعت سوت بازی تحول را زد.
انواع الکتروموتور

به دلیل کاربرد گسترده و مهم این ابزار در صنایع مختلف و حتی ابزارهای مختلف در زندگی روزمره رفته رفته انواع مختلفی از این دستگاه با توجه به سایز نوع کار کرد و توان ایجاد شد ،که به گونه های متداول آن اکنون اشاره خواهیم کرد.

پله ایACالکتروموتور

خطی

تک فاز

یونیورسال

الکترومتور میدان سیم پیچی شده

الکتروموتور سه فاز

الکتروموتور سه فاز و کاربردهای آن

الکتروموتور های سه فاز با دیگر انواع یک تفاوت عمده دارد و آن این است که این گونه به جای استفاده از سیتستم دو فاز”فاز و نول”برق معمولی از جریان برق سه فاز به صورت مستقیم استفاده میکند و در واقع از جریان اختلاف سه فاز تغذیه تولید انرژی مکانیکی میکند.

به صورت کلی رایج ترین نوع الکتروموتور سه فاز است چرا که اینگونه به همان دلیل منبع انرژی از توانایی بالاتری برخوردار است و در واقع در صنایع راندمان بالاتر را سبب میشود.

از انواع کاربرد این دستگاه میتوان به هر گونه دستگاهی که دارای حرکت و جابه جایی است از مصارف خانگی فن ها دمنده ها و ابزار میکانیکی الکتریکی مختلف بگیر تا دستگاه های الکتریکی مختلف در صنایع مختلف از حمل و نقل گرفته تا صنایع غذایی را اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *