برو به پیشخوان > نمایش > فهرست ها و یک فهرست برای وبلاگ ایجاد نمایید

انواع مانومتر

انواع مانومتر

انواع مانومتر در مدل ها با ساختار و عملکرد متفاوت طراحی و تولید شده و روانه بازار گردیده است. برخی از این مدل ها بیشتر از دیگر انواع آن رایج هستند و به طور معمول در کاربردهای صنعتی استفاده می شوند. ازجمله فاکتور های دسته بندی انواع فشار سنج ها می توان به شکل ساختاری آنها، مشخصات فنی،دیجیتال و آنالوگ بودن، مایع درون آنها به دسته های مختلف و مدل های متفاوتی دسته بندی می شود. در زیر به برخی از مدل های پر کاربرد فشارسنج اشاره کرده ایم.

آشنایی با الکتروگیربکس هلیکال

فشار سنج روغنی

مایعی به نام گلیسیرین نیز می تواند در فشارسنج گنجانده شود که به آن فشار سنج روغنی گویند. این فشارسنج های گلیسیرین برای اندازه گیری هایی در نظر گرفته شده اند که در طی آن نوسان های عظیم فشار، ارتعاش یا شوک ممکن است رخ دهد. مایع کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که فشار در گیج فشار روغنی جذب می شود.

ارتعاش بالا دارای تأثیرات منفی زیادی بر خوانش گیج فشار خشک، سایش و خوردگی آن می باشد. گلیسیرین موجود در یک گیج فشار پر از مایع، اثر ارتعاشات را کم می کند، قسمت های داخلی را روان و از خوردگی جلوگیری می کند. این ویژگی ها موجب افزایش طول عمر و کم شدن هزینه های جایگزینی فشارسنج های روغنی نسبت به فشارسنج های خشک می شود. به طور معمول ازین گیج ها در سیستم های ارتعاش بالا و محیط های مرطوب و سرد استفاده می شود.

آشنایی با الکتروگیربکس شافت مستقیم

فشارسنج اکسیژن و فشار سنج خلاء

در قسمت بالای کپسول اکسیژن، قطعه ای با نام فشارسنج اکسیژن یا همان رگولاتور اکسیژن نصب شده است تا میزان اکسیژنی که وارد و خارج می شود را اندازه گیری کند و اپراتور بتواند آن را تنظیم کند. فشار سنج خلاء یک ابزار اندازه گیری فشار است که فشار را در خلاء (به عنوان مثال، در ظرفی که در فشار زیر اتمسفر کار می کند) اندازه گیری می کند. بسته به نوع سیستم خلاء و سطح خلاء عملیاتی مورد نیاز، فشار سنج خلاء مختلف، اغلب در ترکیب با یکدیگر، برای تعیین دقیق و یا کنترل سطح خلاء محفظه در هر لحظه مورد نیاز است. فشار خلاء معمولاً زیر فشار اتمسفر می باشد. فشار اتمسفر فشار استاندارد در سطح دریا است و 101.325 کیلو پاسکال است. بیان فشار بر حسب بار یا psi بیشتر رایج است. فشار خلاء (Pvac) با توجه به فشار اتمسفر با مقدار منفی بیان می شود. پرشر گیج خلاء در بسیاری از کاربردهای صنعتی مانند خودروسازی، دریایی، تحقیق و توسعه و تولید استفاده می شود. آن ها ممکن است برای نگه داشتن مواد در حال حرکت در سیستم یا تمیز نگه داشتن محل کار از آلاینده ها استفاده شوند.

آشنایی با منبع تحت فشار امرا

مانومتر خشک

در برخی از کاربردهای خاص، ممکن است، نوع روغنی این ابزار ایده آل شما نباشد، زیرا ممکن است ویژگی های آن بیش از حد باشد. در بیشتر مواقع از مانومتر خشک در ماشین های صنعتی از جمله کمپرسورهای هوا بکار برده می شود. این ابزار برای محیط هایی که ارتعاشات مکانیکی بالا و نگران کننده نیست و رطوبت کمی وجود دارد، بسیار ایده ال و کاربردی است. اما از بکار بردن این ابزار در مکان هایی که دما پایین است، اجتناب کنید. زیرا رطوبت در دمای پایین می تواند به یخ تبدیل شود و باعث از کار افتادن کامل گیج گردد.

آشنایی با منبع تحت فشار واتس

مانومتر دیجیتال

برخلاف مدل های سنتی، مانومتر دیجیتال برای تشخیص فشار به تعادل هیدرواستاتیکی سیالات (آب/جیوه) متکی نیست. در عوض، آن ها با یک جزء معروف به مبدل فشار عرضه می شوند که سطح فشار مشاهده شده را به سیگنال/مقدار الکتریکی تبدیل می کند. سپس مقدار را می توان به عنوان مقدار فشار موجود ثبت کرد. معمولاً سه نوع متغیر الکتریکی توسط مبدل های فشار استفاده می شود: مقاومتی، خازنی و القایی.در manometer دیجیتال مقادیر فشار اندازه گیری شده بر روی یک صفحه نمایش به صورت دیجیتالی نشان داده می شود.

مانومتر

مانومتر

بهترین برند مانومتر

امروزه تولیدکنندگان بسیاری در زمینه طراحی و ساخت انواع فشارسنج فعالیت می کنند. اما با توجه به حساسیت عملکرد این ابزارها در سیستم باید بهترین برند مانومتر را بشناسید تا بتوانید بهترین نتیجه را از فرآیند خود بگیرید. به همین منظور ما بهترین برندها را به شما معرفی خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

فشارسنج TG

فشارسنج TG که در کشور چین ساخته شده است، یکی از برندهای محبوب با نرخ مناسب در بین ایرانیان می باشد. این ابزار در اندازه های متنوع از 4 تا 25 سانتی متر برای کاربردهای متعدد با محدوده های مختلف اندازه گیری فشار عرضه می گردد. نمونه ای از کاربردهای آن اندازه گیری فشار در سیستم های گوناگون مانند بوستر پمپ ها، صنایع تهویه مطبوع، موتورهای گرمایشی و سرمایشی، بویلرها، گازهای پزشکی، کمپرسورها، دیگ های بخار و … می باشد.

مانو متر WIKA

مانو متر WIKA رهبر بازار در سراسر جهان از سال 1946می باشد. گیج های فشار ویکا (ابزارهای اندازه گیری فشار مکانیکی) برای فشار گیج، فشار مطلق و دیفرانسیل میلیون ها بار ثابت شده است. این برند راه حل بهینه برای انواع کاربردهای اندازه گیری فشار در فناوری های لوله بوردون، المنت دیافراگم و عنصر کپسول ارائه داده است. مقیاس پوشش فشار سنج از 0 0.5 میلی بار تا 0 6000 بار و دقت نشان دهنده تا 0.1 درصد متغیر است. برای نیازهای مختلف در ابزار دقیق صنعتی و فرآیندی، عناصر فشار از آلیاژهای مس، فولاد ضد زنگ یا مواد ویژه موجود است.

مانومتر Indumart

ابزار ایندومارت در تمام زمینه های صنعت از جمله: مواد شیمیایی، پتروشیمی، سکوهای خارج از ساحل، فرآوری مواد غذایی، تصفیه آب و فاضلاب و تولید انرژی استفاده شده است. مانومتر Indumart به گونه ای طراحی شده است که در برابر نیازهای بالای محیط سخت صنعتی امروزی مقاومت کند و از یکپارچگی فرآیند شما با حداکثر قابلیت اطمینان اطمینان حاصل کند.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *