لیست قیمت منبع تحت فشار

لیست قیمت منبع تحت فشار

لیست قیمت منبع تحت فشار

منبع تحت فشار، مخزنی برای نگهداری و ذخیره‌ی آب است که به عنوان بوستر پمپ عمل کرده و کمک می‌کند تا موتور پمپ بی‌جهت روشن نشود. با استفاده از این مخزن می‌توان عملکرد سیستم آبرسانی را بهبود بخشید و از استهلاک غیر ضروری پمپ آب جلوگیری کرد. از مخزن‌های تحت فشار برای تأمین بهتر آب خانگی، به عنوان بوستر برای انواع پمپ‌های صنعتی و پمپ‌های آتش‌نشانی و … استفاده می‌شود.

آشنایی با الکتروموتور موتوژن خانگی

عملکرد منبع تحت فشار

هوا برخلاف آب قابل فشرده‌سازی است و اساس کار منبع‌های تحت فشار نیز بر همین ویژگی استوار است. در این مخزن‌ها، هوای متراکم آب را نیز تحت فشار قرار می‌دهد و باعث می‌شود که جریان آب در لوله‌ها بیشتر باشد. با استفاده از این مخزن‌ها، هرگاه آب به حد معینی از فشار رسید، پمپ به طور خودکار خاموش می‌شود و هرگاه فشار آب از حدی مشخص پایین‌تر آمد، دوباره پمپ روشن خواهد شد. این عملکرد مخزن، دفعاتِ روشن و خاموش شدنِ پمپ را کاهش خواهد داد و فشار آب بهتری را در لوله‌ها فراهم خواهد نمود. تنظیم حداکثر و حداقلِ فشار آب در مخزن مهم است و معمولاً با توجه به دستگاه‌های مصرف‌کننده‌ی آب، مثلاً ماشین لباس‌شویی و ظرف‌شویی، انجام می‌‌گیرد.

آشنایی با الکتروموتور موتوژن صنعتی

گنجایش مخزن‌های تحت فشار

مخزن‌های تحت فشار در حجم‌های گوناگون عرضه می‌شوند که می‌توان با توجه به نیاز حجم مناسب را تهیه کرد. حجم‌های ۲۴، ۵۰، ۶۰، ۸۰، ۱۰۰، ۱۵۰، ۲۰۰، ۳۰۰ و ۵۰۰ لیتری برخی از ظرفیت‌های موجود برای این گونه از مخزن‌ها است. به طور کلی، هرچه حجم مخزن بیشتر باشد فشار بر روی پمپ کم‌تر خواهد بود.

آشنایی با الکتروموتور موتوژن کولری

مشکلات استفاده مداوم از پمپ

اگر پمپ آب مداوم کار کند و به طور متوالی قطع و وصل شود، احتمالاً مشکلات زیر را به وجود خواهد آورد:

با هر باز شدنِ شیر آب، پمپ روشن می‌شود که فرسودگی موتور را در پی خواهد داشت.
امکانِ خرابی پمپ یا از کار افتادنِ حالت خودکار آن بیشتر می‌شود.
امکانِ نشتی و چکه کردن از لوله‌ها و درزها بیشتر می‌شود.

آشنایی با الکتروموتور جمکو

برخی از مزیت‌های استفاده از مخزن تحت فشار

با توجه به آنچه گفته شد، استفاده از مخزن تحت فشار مزیت‌های زیر را به همراه خواهد داشت:

دسترسی بلافاصله به آب با فشار خوب، بدون نیاز به روشن کردن پمپ
کاهش استهلاک و افزایش طول عمر پمپ
صرفه‌جویی در هزینه‌ها
بهبود کیفیتِ آب‌رسانی
کاهش نوسان آب و رسیدن به فشار یکنواخت
کاهش سروصدا در نتیجه‌ی استفاده‌ی کم‌تر از پمپ

منبع تحت فشار امرا

منبع تحت فشار امرا

انواع منبع تحت فشار

منبع‌های تحت فشار معمولاً در دو مدلِ کلیِ منبع دیافراگمی و منبع تیوپی عرضه می‌شوند. با این حال، در بازار گاهی هر دو مدل را به عنوان منبع دیافراگمی می‌شناسند؛ در واقعیت اما این دو مخزن با هم تفاوت‌ دارند. تفاوت این دو مدل در نحوه‌ی جداسازی هوای فشرده و آب است.

منبع تحت فشار دیافراگمی

در این منبع، نوعی غشاء یا دیافراگم، هوای متراکم را از آب جدا می‌کند و موجب افزایش فشار در سطح آب می‌شود. لایه‌ی دیافراگم از جنس لاستیک است. معمولاً طول عمر منبع‌های دیافراگمی از نمونه‌های تیوپی بیشتر است، اما تعمیرات آن نیز سخت‌تر می‌باشد.

منبع تحت فشار تیوپی

درون این منبع یک تیوپ هوا در نظر گرفته شده است که وقتی آب وارد مخزن می‌شود هوای درون آن متراکم شده و آب در سیستم لوله‌کشی به حرکت در می‌آید. منبع‌های تیوپی هرچند طول عمر کم‌تری دارند، ولی تعمیر و تعویض تیوپ آن‌ها آسان‌تر است.

خرید منبع تحت فشار

با توجه به اینکه منبع تحت فشار در عملکرد بهتر پمپ اثر گذار می‌باشد لذا برای خرید آن بهتر است تمامی مشخصات و جوانب کارکرد این محصولات را در نظر داشت تا در نهایت مدلی مناسب را تهیه نمود که عملکرد پمپ را بهبود و در نتیجه فشار مناسبی برای سیال محیا کند.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *