موتور لباسشویی

موتور لباسشویی

تجهیزات خانگی مورد استفاده در سیستم های خانگی، از جمله کولر، یخچال و ماشین لباسشویی برای انجام فعالیات های مورد نظر به یک الکتروموتور محرک نیاز دارند . یکی از پراستفاده ترین تجهیزات مورد استفاده در سیستم های خانگی، ماشین لباسشویی می باشد که از یک الکتروموتور تکفاز بهره می برد. این الکتروموتور به دلیل لزوم راه اندازی با برق شهری تکفاز، می بایست با بالاترین کارایی و کمترین مصرف برق باشد تا به سیستم برق خانگی آسیبی وارد نشود. همچنین مصرف پایین از جمله ضروریات یک الکتروموتور مورد استفاده در ماشین های لباسشویی خانگی می باشد که بسیار مورد علاقه و توجه کاربران آن می باشد.

 

الکتروموتور جرثقیل

یکی از کاربری های الکتروموتور ، استفاده از آن در جرثقیل برای بالا بردن و حمل بار در ارتفاع می باشد که امروزه رشد فراوانی نیز داشته است. الکتروموتور استفاده شده در جرثقیل ساختاری کاملا شبیه الکتروموتور تکفاز و یا سه فاز معمولی داشته و با همان مشخصات راه اندازی می شود. اما در تمامی جرثقیل ها ، نقش گیربکس در الکتروموتور بسیار ویژه و خاص عملکرد بالابر را تحت تاثیر قرار می دهد.

پاور فکتور الکتروموتور

پاور فکتور الکتروموتور یا ضریب کارایی یک الکتروموتور به نسبت ضریب قدرت خروجی به میزان انرژی ورودی اطلاق می گردد. به عبارتی ساده تر ، در تعریف کارایی به معنای عام، نسبت ستاده به داده مطرح می گردد یا Output/ Input. این به این معنی است که اگر برای دریافت میزانی کار به یک ماشین وسیله یا ابزار انرژی وارد گردد، در خروجی چه میزان از آن را تحویل خواهد داد.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *