پمپ آب چیست ؟

پمپ آب چیست ؟

پمپ آب عبارت است از دستگاهی که با افزایش و تقویت نمودن فشار آب، سبب جا به جایی آن می گردد. در واقع این طور می توان گفت که این پمپ یک دستگاه مکانیکی است که برای بالا کشیدن و انتقال آب به منظور آبیاری کردن زمین های کشاورزی، ساختمانی، شستشو و … مورد استفاده قرار می گیرد.
پمپ آب
پمپ آب صنعتی

از این پمپ ها می توان برای مصارف مختلف از کوچک گرفته تا بزرگ مورد استفاده قرار داد. به همین دلیل این نوع از دستگاه ها به دو صورت خانگی و صنعتی به بازار عرضه می شوند. که در دنیای امروز پمپ صنعتی یکی از پرکاربرد ترین دستگاه ها به حساب می آید چرا که نقش بسیار مهمی را در آب رسانی، کشاورزی، صنعت و … را دارد و بدون این قیبل از دستگاه ها قطعا بسیاری از صنایع دچار اختلال می شوند. پمپ آب صنعتی متناسب با نوع کاری که انجام می دهد بایستی از دو ویژگی میزان حجم آبدهی و فشار مناسب برخوردار باشد تا بتواند کارایی خود را به نمایش بگذارد.
پمپ کارواش

پمپ کارواش دستگاهی است که طی آن سیالاتی همانند آب را جا به جا می کند. این دستگاه از دسته پمپ هایی با جا به جایی مثبت به حساب می آید که با استفاده از حرکت پیستون ها و یک مکانیزم چرخشی حرکات رفت و برگشتی صورت می گیرد تا عمل پمپاژ و مکش سیالات را به بهترین شکل انجام دهد. این نوع از پمپ ها با نام های دیگری همچون پیستونی، پلانجری و فشار بالا نیز شناخته شده اند. از این نوع پمپ ها جهت انتقال مواد، پاشش سیال با فشار بالا و تزریق سیال استفاده می شود. پمپ کارواش به دو دسته محوری و شعاعی تقسیم می شود و در مدل های گوناگونی همچون پمپ کارواش صنعتی و خانگی، پمپ کارواش آب گرم و سرد، بنزینی، الکتریکی و … به بازار عرضه می شوند.
خرید اینترنتی پمپ آب

بر حسب نیاز کاربران پمپ ها به دو شکل صنعتی و خانگی به بازار عرضه می شوند که لازم است در هنگام خرید این نوع از پمپ ها، سه نکته کلیدی مورد توجه قرار گیرد؛ 1- ظرفیت تخلیه، 2- مکش، 3- نیروی بالا بری. کاربران می توانند برای داشتن پمپ های آّب مورد نیاز خود به سادگی هر چه تمام تر فقط با استفاده از یک کامپیوتر یا گوشی به شیوه اینترنتی خریداری نمایند. در همین ارتباط فروشگاه پاسارگاد صنعت در بستر اینترنت زمینه ای را فراهم نموده تا خریداران بتوانند به راحتی پمپ آب خود را انتخاب و آن را خریداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *