برو به پیشخوان > نمایش > فهرست ها و یک فهرست برای وبلاگ ایجاد نمایید

مزایای موتور گیربکس خورشیدی نسبت به هلیکال و حلزونی

مزایای موتور گیربکس خورشیدی نسبت به هلیکال و حلزونی

این گیربکس ها به دلیل اینکه نسل جدید گیربکس های دنیا می باشند دارای ساختار متالوژی برتری هستند و به علت ساختار این گیربکس ها سطح درگیری دنده ها تا دو برابر افزایش یافته که این امر باعث کاهش فشار به دنده ها و افزایش عمر کارکرد این گیربکس ها می گردد.
حجم کم این گیربکس ها به دلیل نحوه قرارگیری چرخ دنده ها از دیگر محاسن آنها می باشد که کار با این گیربکس ها را راحتر می کند.
به علت ساختر درونی این محصولات، تعمیرات آنها بسیار راحت و سریع می باشد که این امر باعث کاهش نگرانی مصرف کننده در زمینه تعمیرات و نگهداری می شود.
دارای راندمان بسیار بالا تا 98%
طول عمر بالا به دلیل تقسیم متوازن بار در بین طبقات
لقی بسیار ناچیز به دلیل دقت بالا در ماشین کاری دنده ها
امکان کوپل بسیار ساده با بسیاری از مولدهای قدرت (الکتروموتور)

آشنایی با الکتروگیربکس هلیکال

کاربرد گیربکس خورشیدی یا سیاره ای:

موتور گیربكس های خورشیدی با توجه به راندمان بالا، ابعاد كوچك، نصب و نگهداری آسان و قیمت مناسب با سرعت بالایی جایگاه وسیعی در صنایع مختلف پیدا كردند. برخی از كاربری های گیربكس های دنده خورشیدی عبارتند از:

گیربکس میكسر صنایع آب و فاضلاب، میكسر صنایع معدنی، میكسر قیر
گیربکس خطوط نورد فولاد
گیربکس توربین بادی
گیربکس آسیاب خردكن مواد معدنی
گیربکس بال میل صنایع سیمان
گیربکس وینچ كشنده
گیربکس تیکنر
گیربکس بچینگ
گیربکس نورد
گیربکس رولینگ
گیربکس نوار نقاله
گیربکس کانوایر
گیربکس صنایع بسته بندی

آشنایی با الکتروگیربکس شافت مستقیم

گیربکس خورشیدی

گیربکس خورشیدی

مشخصات فنی گیربکس خورشیدی

عضو های مجموعه خورشیدی (رینگی، خورشیدی، قفسه) در گيربكس های اتوماتیک به وسیله ی کلاچ ها و باندهایی ثابت و یا محرک می شوند. در حالت کلی می توان پنج حالت مختلف را در مجموعه مورد بررسی قرار داد. البته باید دانست که مجموعه نمی تواند پنج حالت را در گيربكس داشته باشد. در گيربكس ها برای ایجاد نسبت دنده ی مناسب از دو و یا سه مجموعه استفاده می کنند.

در موتور گیربکس دنده خورشیدی چرخ دنده ها روی هم لغزیده و حول محورمیانی دنده (خورشیدی) دوران می کنند یک گیربکس دنده خورشیدی از چرخ دنده خورشیدی و رینگی بادنده و تعدادی دنده ستاره ای و یک حلقه قفسه چرخ دنده های ستاره ای را تشکیل می دهد. در سیستم دنده خورشیدی که دارای سه جزء اصلی می باشد یکی از این سه جز باید ثابت باشد تا دو جزء دیگر به عنوان محرک و متحرک نیرو را منتقل کنند.

آشنایی با منبع تحت فشار واتس

بررسی انتقال قدرت در مجموعه گیربکس خورشیدی:

برای بررسی حالت ها باید ادراک خوبی داشت تا جهت دور اجزا را مجسم کرد. اگر ماکت این مجموعه را داشته باشید درک آن آسان تر خواهد بود. برای هر دنده باید جهت دور خورشندی، رینگی، قفسه و پنیون ها را باید درنظر گرفت.

جهت چرخش رینگی و پنیون به علت دنده داخلی بودن رینگی همواره موافق یکدیگر و جهت چرخش خورشیدی و پنیون مخالف هم هستند، مانند دو چرخ دنده خارجی.

بررسی یکی از حالت ها (قانون دنده سنگین) خورشیدی محرک – قفسه متحرک – رینگی ثابت

همانطور که مشاهده می کنید قدرت (دور) از خورشیدی که موافق عقربه های ساعت می چرخد به قفسه منتقل می شود، چون رینگی ثابت است در نتیجه پنیون ها مخالف می چرخند. جهت چرخش قفسه (خروجی ) در جهت موافق خواهد بود چون راه گریزی ندارد.

 

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *