برو به پیشخوان > نمایش > فهرست ها و یک فهرست برای وبلاگ ایجاد نمایید

اطلاعاتی درباره الکتروموتور چینی

اطلاعاتی درباره الکتروموتور چینی

جای تردیدی نیست که امروزه چین تبدیل به یکی از قدرتمندترین قطبهای اقتصادی جهان شده است. محصولات چینی در زمینه‌های مختلف، با مدیریت درست به بازار جهانی عرضه شده‌اند. الکتروموتور چینی نیز در دسته کالاهایی قرار دارد که در بازار ایران، به راحتی یافت می‌شود و از کیفیت معقولی نیز برخوردار است.

در این مقاله بهترین الکتروموتور های چینی را نام برده و لوازم آن را بررسی می کنیم. همچنین قیمت حدودی و نحوه خرید انواع الکتروموتور را بررسی خواهیم کرد.

محصولات چینی، هیچگاه از شهرت خوبی در جهان برخوردار نبودند. اکثر کالاهای درجه دو و سه چینی به دید کالاهای کم عمر و کیفیت پایین، شناخته می‌شوند. اما کالاهای درجه یک چینی، کالاهای مرغوب و با کیفیتی هستند که عمر بالایی هم دارند. درنتیجه، نگاه کردن به الکتروموتور چینی و دیگر کالاهای ساخت چین، به عنوان کالای بی‌کیفیت، اشتباه است. دلیل بی‌کیفیت بودن بعضی از کالاهای درجه دو و درجه سه چینی، قیمت بسیار پایین آن‌هاست. زمانی که یک کالا قیمتی پایین‌تر از قیمت موجود در بازار دارد، باید تمامی عوامل آن‌ را درنظر گرفت. به عنوان مثال، قیمت پایین‌تر می‌تواند نشان دهنده مواد اولیه ارزان قیمت و بی‌کیفیت باشد. اگر به دنبال بهترین الکتروموتور چینی مناسب شرایط خود هستید، باید تمامی این عوامل را درنظر بگیرید.

انواع الکتروموتور چینی موجود در بازار این اجازه را به شما می‌دهد که باتوجه به بودجه خود، انتخابی مناسب داشته باشید. از بهترین الکتروموتور چینی گرفته تا بی‌کیفیت‌ترین، تمامی کالاهای چینی در بازار ایران به راحتی قابل تهیه است.الکتروموتور برای راه اندازی به تابلو برق نیاز دارد.

ابتدا تعریفی از الکتروموتور داشته باشیم.

 

الکتروموتور چیست؟

 

دلیل اصلی محبوبیت الکتروموتور، کارکرد ساده اما پر بازده آن است. اما الکتروموتور در واقع چیست و چگونه کار می‌کند؟ الکتروموتور یک ماشین الکتریکی است که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند (و بر عکس). بیشتر موتورهای الکتریکی از طریق برهم کنش بین میدان مغناطیسی موتور و جریان الکتریکی در سیم پیچ کار می کنند، تا نیرو را به شکل گشتاور اعمال شده بر شفت موتور تولید کنند. کارکرد الکتروموتور چینی نیز به همین شکل است. موتورهای الکتریکی را می توان از طریق منابع جریان مستقیم (DC) مانند باتری ها یا یکسو کننده ها یا منابع جریان متناوب (AC) مانند شبکه برق، اینورترها یا ژنراتورهای الکتریکی تأمین کرد.

یک ژنراتور الکتریکی از نظر مکانیکی با موتور الکتریکی یکسان است، اما با جریان معکوس قدرت کار می کند و انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. همانند دیگر الکتروموتورها، انواع الکتروموتور چینی را می توان با توجه به عواملی مانند نوع منبع قدرت، ساختار داخلی، کاربرد و نوع حرکت خروجی طبقه بندی کرد. علاوه بر انواع AC در مقابل DC، موتورها ممکن است برس یا بدون برس باشند، ممکن است از فازهای مختلف باشند (رجوع کنید به الکتروموتور تک فاز و الکتروموتور سه فاز) و ممکن است به صورت هوا خنک یا مایع خنک شوند که به طور کلی قدرت و قیمت الکتروموتور چینی را مشخص می کنند.

الکتروموتورهای معمول با ابعاد و مشخصات استاندارد، قدرت مکانیکی مناسبی را برای استفاده های صنعتی فراهم می کنند. بهترین الکتروموتور چینی برای پیشرانه کشتی ، فشرده سازی خط لوله و برنامه های ذخیره سازی پمپاژ با درجه بندی 100 مگاوات استفاده می شود. موتورهای الکتریکی در فناوری‌های صنعتی، همانند دمنده‌ها و پمپ‌ها ، ماشین آلات ، لوازم خانگی ، ابزارهای برقی و درایو های دیسک، مورداستفاده قرار می‌گیرند. الکتروموتورهای کوچک را می توان در ساعت های الکتریکی یافت. در برخی از کاربردها ، مانند ترمز  موتورهای کششی ، می توان از موتورهای الکتریکی به صورت معکوس به عنوان ژنراتور برای بازیابی انرژی استفاده کرد که این الکتروموتور معکوس یکی از محبوب‌ترین انواع الکتروموتور چینی است که در بازار به عنوان ژنراتور چینی شناخته می‌شود.

موتورهای الکتریکی نیروی خطی یا چرخشی (گشتاور) را ایجاد می کنند که برای حرکت برخی از مکانیسم های خارجی مانند فن یا آسانسور طراحی شده است. یک موتور الکتریکی معمولاً برای چرخش مداوم ، یا برای حرکت خطی در مسافت قابل توجهی نسبت به اندازه آن طراحی شده است. سلونوئیدهای مغناطیسی نیز مبدل هایی هستند که نیروی الکتریکی را به حرکت مکانیکی تبدیل می کنند ، اما فقط در یک فاصله محدود می توانند حرکت ایجاد کنند. در موتورهای نصب شده در آسانسورها الکتروموتور چینی  محبوبیت چندانی ندارد.

همانطور که در قیمت مدل های مختلف دینام چینی در جدول فوق مشاهده کردید؛ قیمت دینام های چینی به موارد زیر بستگی دارد:

1. موتور چینی چند اسب بخار توان دارد؟

2. موتور چینی چند وات نیرو مصرف می کند؟

3. موتور چینی چند خازن دارد؟

4. موتور چینی تک فاز است یا سه فاز؟

5. متریال و جنس بدنه و اجزای الکتروموتور چینی چه کیفیتی دارد؟

6. سیم پیچ الکتروموتور مسی است؟ و از درجه خلوص بالایی برخوردار است؟

7. در تولید فریم و پوسته الکتروموتور، تراشکاری و ریخته گری های لازم انجام شده است؟

8. تعداد دور الکتروموتور چند است؟

خطوط تولید مدرن و کاهش استفاده از نیروی انسانی در چین، باعث کاهش هزینه محصولات تا حد چشمگیری می شود.

 

انواع الکتروموتور چینی

پیش از آنکه بهترین الکتروموتور چینی را برای خود انتخاب کنید، باید با  انواع آن  آشنا شوید. همانطور که گفته شد تفاوت بزرگی با الکتروموتور در انواع دیگر ندارد. در ادامه به بررسی انواع الکتروموتور می‌پردازیم. انواع موتورهای الکتریکی در سه بخش اصلی، موتور AC ، موتور DC و موتورهای خاص موجود است. دقت داشته باشید، نیازی نیست هنگام انتخاب و خرید یک موتور چینی، نگران لوازم و قطعات آن باشید. اولا که لوازم الکتروموتور چینی مانند خود موتور در ایران فراوان است، دوما لوازمی که در این موتور ها استفاده شده است، تفاوت چندانی با لوازم  موتور های دیگر برند ها ندارد. پس با خیال راحت هر مدل الکتروموتور چینی که متناسب با استفاده شما است را انتخاب کنید و نگران لوازم آن نباشید.

 

 موتورهای DC

 

انواع موتورهای dc عمدتاً شامل سری ، شنت ، دوگانه و PMDC موتور

 

1) موتور شنت DC

موتور شنت DC روی جریان DC کار می کند و سیم پیچ های این موتور الکتریکی مانند سیم  آرماتور و سیم پیچ میدان به طور موازی به هم متصل می شوند که به شنت معروف است. این نوع موتور را موتور شنت  DC نیز می نامند كه در آن نوع سیم پیچی، به سیم پیچ شنت معروف است. موتور شنت DC به دلیل کارایی ساده خود در انواع الکتروموتور چینی  از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

 

2) الکتروموتور دوگانه

در الکتروموتور دوگانه ، اتصال استاتور و روتور را می توان با استفاده از دو منبع تغذیه متفاوت انجام داد. به این شکل که می توان موتور را از شنت کنترل کرد و سیم پیچ آرماتورها را برای تولید بیشتر از طریق یک منبع دیگر تقویت کرد. این عملکرد دوگانه قاعدتا قیمت الکتروموتور چینی  را افزایش می‌دهد.

 

3) موتور سری DC

در موتور سری DC سیم پیچ های روتور به صورت سری وصل می شوند. اصل عملکرد این موتور الکتریکی عمدتا به یک قانون الکترومغناطیسی ساده بستگی دارد. این قانون بیان می‌کند، هرگاه  یک میدان مغناطیسی در اطراف رسانا تشکیل شود و با یک میدان خارجی در تعامل باشد، حرکت چرخشی را ایجاد می کند. این موتورها عمدتا در موتورهای استارتی که در آسانسورها و اتومبیل ها استفاده می شوند، مورد استفاده قرار می گیرند.

 

4) PMDC موتور

اصطلاح PMDC مخفف “Permanent Magnet DC motor” است. این یک نوع موتور DC است که می تواند با آهنربا دائمی ساخته شود تا میدان مغناطیسی لازم برای عملکرد موتور الکتریکی را ایجاد کند. در دسته PMDC نیز می‌توان بهترین الکتروموتور چینی   را با توجه به شرایط یافت زیرا که، این موتورها در چین در مقیاس بالا تولید می‌شوند.

 

5) موتور ترکیبی DC

به طور کلی، موتور ترکیبی DC یک ترکیبی از سری DC و موتور شنت است. در این نوع موتور، هر دو زمینه مانند سری و شنت وجود دارد. در این نوع موتورهای الکتریکی، استاتور و روتور می توانند از طریق یک ترکیب سیم پیچ و سری شنت به یکدیگر متصل شوند. سیم پیچ سری را می توان با چند سیم پیچ سیم مسی گسترده ، که یک مسیر مقاومت کوچک ارائه می دهد ، طراحی کرد. سیم پیچ شنت را می توان با سیم پیچ های متعدد  مسی طراحی کرد تا ولتاژ کامل i / p را بدست آورد. معمولا به دلیل پیچیده بودن ساختار این موتور، نمیتوان انواع الکتروموتور چینی  آن را به راحتی پیدا کرد.

 

موتورهای AC

 

انواع موتورهای جریان متناوب (AC) عمدتا شامل موتور القایی همزمان ، ناهمزمان است.

 

1) موتور همزمان

کارکرد موتور همزمان به طور عمده به منبع 3 فاز بستگی دارد. استاتور در موتور الکتریکی، جریان میدانی را تولید می کند که بر اساس فرکانس AC با سرعت پایدار می چرخد. همچنین روتور به سرعت  جریان استاتور وابسته می‌شود. بین سرعت جریان استاتور و روتور فاصله هوا وجود ندارد. وقتی سطح دقت چرخش در این حد زیاد باشد، در صنعت‌هایی مثل اتوماسیون و رباتیک بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. این موتورها معمولا در دسته گران‌قیمت قرار میگیرند اما قیمت الکتروموتور چینی  همزمان، پایین‌تر است و از کیفیت قابل قبولی برخوردار است.

 

2) موتور القایی (ناهمزمان)

موتور الکتریکی که دارای سرعت ناهمزمان است به عنوان موتور القایی شناخته می شود. موتور القایی عمدتا از القای الکترومغناطیسی برای تغییر انرژی از الکتریکی به مکانیکی استفاده می کند.

موتورهای خاص

 

موتورهای مخصوص استفاده عمدتا شامل موتور همزمان، ناهمزمان و القایی هستند. (در دسته موتورهای خاص، دیگر ناهمزمان همان القایی نیست). در بازار چین قیمت الکتروموتور چینی  خاص، از بقیه انواع الکتروموتور چینی  بیشتر است، چرا که نیازمند فناوری بالاتر برای ساخت است.

 

1) الکتروموتور همزمان خاصت

از موتور همزمان می توان برای ایجاد چرخش زاویه گام، به عنوان عملکردی برای چرخش پایدار استفاده کرد. ما می دانیم که برای هر روتور، کل زاویه چرخش 180 درجه است. با این حال ، در یک موتور همزمان، زاویه چرخش کامل را می توان در چندین مرحله از هم جدا کرد. این بدان معناست که در یک چرخه چرخش کلی، روتور هجده بار و هر بار 10 درجه گام به گام می رود. موتورهای همزمان در پلاترها، ساخت مدار، ابزارهای کنترل فرآیند، ژنراتورهای حرکتی معمول  قابل استفاده هستند. به دلیل عملکرد گام به گام این الکتروموتورها، به آن پله‌ای نیز می‌گویند که در بازار چین یکی از بهترین الکتروموتور چینی   همین مدل پله‌ای است.

 

2) الکتروموتور ناهمزمان خاص

موتورهای ناهمزمان خاص ابتدا برای دستیابی به عملکرد برتر در فضای کم طراحی شده‌اند. یک کنترل کننده در موتور الکتریکی تعبیه شده است تا در نبود یک سوئیچ و یک حلقه لغزش ، روند را تسهیل کند.

 

3) الکتروموتور القایی خاص

عملکرد الکتروموتور خاص منحصر به فرد است. روتور این موتور می تواند باعث ایجاد پسماند و جریان گردابی شود تا کار مورد نیاز را ایجاد کند. این موتورها مانند سایر موتورهای القایی با سرعت پایدار فرآیندی بسیار روان ارائه می دهند. میزان صدای این موتور کاملاً کم است، به همین دلیل در شرایط متنوعی قابل استفاده هستند.

 

مقایسه موتور الکتریکی و احتراقی

موتورهای الکتریکی بسیار کارآمدتر از موتور اصلی دیگری هستند که در صنعت و حمل و نقل استفاده می شوند. در مقایسه با موتور احتراق داخلی (ICE) موتورهای الکتریکی به طور معمول بیش از 95٪ کارآیی دارند در حالی که ICE بسیار کمتر از 50٪ است. همچنین مدل های الکتریکی؛ سبک تر، از نظر جسمی کوچکتر، از نظر مکانیکی ساده تر و ارزان تر هستند، و می توانند گشتاور فوری و ثابت را با هر سرعتی فراهم کنند. می توانند با الکتریسیته تولید شده توسط منابع تجدیدپذیر کار کنند و کربن را به جو وارد نمی کنند. به همین دلایل موتورهای الکتریکی جایگزین احتراق داخلی در حمل و نقل و صنعت شده‌اند، اگرچه استفاده از آنها در وسایل نقلیه در حال حاضر به دلیل هزینه و وزن بالای باتری ها محدود است که می تواند به دلیل کمبود شارژ، محدودیت ایجاد کنند.

 

آیا الکتروموتور چینی عملکرد متفاوتی از دیگر برند ها دارد؟

خیر، کارکرد تمامی الکتروموتور ها به یک شکل است و الکتروموتور چینی نحوه عملکرد متفاوتی ندارد. تنها چیزی که آن‌ها را متفاوت می‌کند کیفیت و قیمت الکتروموتور چینی است.

سوالات متداول:

بهترین الکتروموتور چینی کدام است؟

بهترین موتور برای هر هدفی متفاوت است. شما باید نیاز خود و مقدار دور و گشتاور مورد نیاز را شناسایی کنید، سپس نسبت به خرید موتور الکتریکی اقدام نمایید. از نظر کیفیت نیز، موتور های چینی تفاوتی ندارند، در نتیجه تنها مسئله مهم نیاز شما می باشد.

آیا ما انواع الکتروموتور چینی را به مشتری ارائه می دهیم؟

اغلب محصولات پاسارگاد صنعت، از تولیدات و برند های معتبر داخلی می باشد. اما در صورت نیاز با نمایندگی فروش تماس بگیرید، و در رابطه با تهیه موتور های چینی تقاضای ثبت سفارش دهید.

خرید الکتروموتور چینی تصمیم عاقلانه ایی است؟

نمی توان گفت که این نوع الکتروموتور ها ضعف زیادی دارند، اما در هر صورت برند های بهتری نیز برای خرید وجود دارد.

آیا قدرت الکتروموتور های چینی با برند های داخلی برابر است؟

عملکرد و قدرت هر الکتروموتور، با توجه به اسب بخار آن مشخص می شود. شاید طول عمر برند های مختلف موتور الکتریکی متفاوت باشد، اما قدرت آنها در مقدار اسب بخار برابر، یکسان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *