الکتروموتور های اروپایی

الکتروموتور های اروپایی

چرا الکتروموتور اروپایی بخریم؟

بررسی آمار فعلی و چشم اندازهای چند ساله صنعت موتورهای الکتریکی در اروپا نشان می دهد، سالانه میلیاردها دلار سود نصیب کشورهای فعال در این زمینه می شود. محصولات و الکتروموتورهای اروپایی به دلیل سازگاری زیست محیطی و طول عمر بالایی که دارند، در بعضی کشورها به عنوان انتخاب اول صنایع سبک و سنگین شناخته می شوند.

الکتروموتور اروپایی یکی از برترین و با کیفیت ترین دسته های تولید شده موتور الکتریکی در جهان است. محصولات شرکت های اروپایی با دارا بودن استانداردهای سخت گیرانه اتحادیه اروپا، توانسته اند به راحتی در سایر بازارها مانند کشورهای خاورمیانه و آسیای جنوب شرقی به فروش گسترده برسند. کیفیت اصلی ترین شاخصه انواع الکتروموتورهای تولید شده در قاره اروپا است.
فعالان عرصه صنعت، حتی با کیفیت ترین برندهای موتور الکتریکی چینی را نیز از محصولات اروپایی مجزا می دانند. استانداردهای وضع شده اتحادیه، تامین کنندگان و تولیدکنندگان را مجاب به طراحی و ساخت الکتروموتورهای با کیفیت فوق العاده بالا کرده است.

نکته دیگری که باید در مورد انواع الکتروموتورهای تولید شده در قاره اروپا بیان کنیم، استفاده از تکنولوژی ها و فناوری های نوین جهت افزایش بازدهی موتورها است. همچنین واحدهای تحقیق و توسعه برندهای بزرگ الکتروموتور اروپایی، همواره سعی در افزایش گستره استفاده از انواع الکتروموتورهای ضد انفجار برای کار در شرایط سخت و حساس صنعتی دارند.
این مهم با استفاده از استانداردهای جدید در عایق بندی موتورها امکان پذیر شده است. از دیگر عواملی که باعث استقبال گسترده از موتورهای الکتریکی در جهان شده است، می توان به متریال و مواد اولیه بسیار با کیفیت اشاره کرد. خصوصا در تولید بدنه و استاتور موتورها، بسیاری از برندهای کم کیفیت، از مواد اولیه بی کیفیت استفاده می کنند. این امر مستقیما روی طول عمر الکتروموتور تاثیر گذار است.
سایر مزایای خرید موتور الکتریکی اروپایی
مصرف انرژی بهینه

این موتورهای الکتریکی نسبت به رقبای آسیایی خود، شرایط بهتری از نظر مصرف انرژی دارند. یعنی مطابق توانی که ایجاد می کنند، انرژی کمتری هدر می دهند.
نیاز به تعمیرات و نگهداری کمتر

از طرفی دیگر، هزینه نگهداری و تعمیرات یکی از فاکتورهای بسیار مهم در تعیین برتری الکتروموتورهای برندهای مختلف در جهان است. زیرا هرچه کیفیت بالاتر باشد، هزینه های نگهداری و تعمیر کاهش یافته و زمان سرویس های دوره ای الکتروموتورها نیز بیشتر می شود.
در الکتروموتورهای اروپایی با کیفیت، دقیقا همین مسئله است که اختلاف فاحشی با برندهای چینی از نظر کیفی ایجاد می کند. اصولا موتورهای الکتریکی اروپایی دیرتر به مرحله ای می رسند که نیاز به تعمیر داشته باشند. در صورت رسیدن به چنین مرحله ای نیز، خیلی دیرتر از سایر الکتروموتورهای دیگر نیاز به تعویض مستقیم قطعات پیدا می کنند. زیرا در بسیاری از موارد قابل تعمیر هستند.
نوسان ولتاژ

در نهایت، آخرین عاملی که می تواند در یک مقایسه کلی الکتروموتور اروپایی را در رتبه بالاتری نسبت به بقیه قرار دهد، نوسان ولتاژ است. برندهای با کیفیت اروپایی، موتور الکتریکی را در انواع مختلف به گونه ای طراحی می کنند که در نوسانات ولتاژ بهترین عملکرد را از خود ارائه می دهد و کمتر دچار اختلال می شود. نوسانات ولتاژ خصوصا در ایران، یکی از عوامل اصلی اختلال در عملکرد الکتروموتورها است.

اگر بخواهیم یک جمع بندی از مزایای الکتروموتورهای اروپایی نسبت به سایر موتورهای الکتریکی داشته باشیم، قیمت را می توانیم تنها عاملی بدانیم که موتورهای اروپایی در آن نسبت به رقبا عقب ترند! به این معنا که به دلیل کیفیت بالاتر، قیمت بالاتری نیز دارند. در دراز مدت اما قطعا با خرید این الکتروموتورها هزینه های کمتری متحمل خواهید شد.

علاوه بر مصرف کمتر انرژی و بازدهی بیشتر، طول عمر و هزینه های نگهداری، سرویس و تعمیر را در طول چندین سال در نظر بگیرید. با چنین نگاهی، قطعا قیمت بالاتر موتورهای اروپایی نیز یک ضعف برای آن ها به نظر نمی رسد.
انواع الکتروموتور اروپایی

موتورهای AC یا جریان متناوب خود به دو دسته موتورهای سنکرون و موتورهای القایی تقسیم می شوند. موتورهای DC یا جریان مستقیم نیز خود شامل موتورهای براشلس و موتورهای براش دار می شوند. این دسته ها و زیر دسته ها را می توان اساسی ترین تقسیم بندی برای الکتروموتورهای اروپایی دانست.
اگر بخواهیم انواع الکتروموتور اروپایی را از نظر توان خروجی تقسیم بندی کنیم، به دو نوع IHP و FHP می رسیم. اما بر اساس کاربرد، الکتروموتورهای قاره اروپا را می توان به دسته های متفاوت برای کاربردهای زیر تقسیم کرد:

ماشین آلات صنعتی
وسایل نقلیه
تجهیزات تهویه ای، هوادهی و گرمادهی HVAC
صنایع هوا فضا و حمل و نقل
لوازم خانگی
مصارف کوچک صنعتی

کشورهای انگلیس، آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا برترین تولیدکنندگان موتورهای الکتریکی اروپایی هستند. اکثر برندهای مشهور اروپایی، در کشورهای یادشده در حال تولید و طراحی انواع موتورهای صنعتی هستند.
برترین برندهای تولید کننده الکتروموتور اروپایی

شرکت های بزرگ اروپایی مانند زیمنس، شهرت جهانی در تولید موتورهای الکتریکی با کیفیت دارند. مشهورترین برندهای اروپایی موتور الکتریکی عبارتند از:

آمتک
زیمنس
بالدر
AMT
ARC
آسمو
BC
فرانکلین
راک ویل
جانسون
VYBO
هویر Hoyer
وم VEM
چمپ Cemp
ومات Vemat
مارلی Marelli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *