انواع موتور ویبره ایرانی

انواع موتور ویبره ایرانی

ویبره ‌بدنه برقی و ویبره ‌بدنه بادی، دو نوع موتور ویبره بدنه هستند:
موتور ویبره بدنه برقی

ویبراتورهای سه فاز و تک فاز برقی، با توان و سرعت چرخش بالا تا حدود 750، 1000، 1400 و یا 3000 دور در دقیقه ساخته می شوند. در سرعت چرخش موتور با دور پایین تر‌، لرزش و ارتعاشات دستگاه، کمتر اما با قدرت بیشتری است و در حالت سرعت چرخش موتور با دور بالاتر، ارتعاشات و لرزش های دستگاه، بیشتر ولی سبک‌تر است.

ویبراتورهای برقی، در موارد مختلف مورد استفاده‌ قرار می گیرند. این نوع ویبراتورها به دلیل کم هزینه تر بودن، قدرتمندتر بودن و استفاده های آسان تر از آن طرفداران بیشتری در میان مصرف کنندگان دارد.
موتور ویبره بدنه بادی

ویبراتورهای بدنه بادی (پنوماتیک)، مکانیسم بادی دارند که انواع مختلفی از آن در بازار موجود می باشد. در بسیاری از صنایع، و در مواقعی که استفاده از ویبراتور برقی مناسب نباشد، ویبراتور بادی به کار گرفته می شود.

در صنعت ساختمان سازی، برای از بین بردن و حذف رطوبت و هوا از داخل بتن از ویبراتور بادی استفاده می شود. در صنعت کشاورزی نیز، ویبراتورهای بادی کاربرد فراوانی دارند و عموماً از آن برای تخلیه سیلوها استفاده می شود. در صنعت داروسازی نیز، از ویبراتور بادی برای غربالگری پودرها استفاده می شود.

با این که استفاده از ویبراتورهای برقی رایج تر است، اما استفاده از ویبراتور بادی نیز مزایای زیادی دارد که می توان به صرفه جویی در وقت و استفاده ایمن‌تر از آن اشاره کرد.

در مواردی هم که به منبع برق، دسترسی نباشد یا در مکان هایی که احتمال خطر حریق و آتش سوزی وجود داشته باشد، از ویبراتور بادی استفاده می شود. با این حال، از آنجایی که ویبراتورهای بادی، هزینه های بالایی دارند، استقبال کمتری از آن می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *