بررسی بالابر پرتابل و مزیت های آن

بررسی بالابر پرتابل و مزیت های آن

بالابر پرتابل چیست؟ : بالابر پرتابل نوعی بالابر می باشد که در ساختمان های مختلف به منظور حمل تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر از این نوع بالابر در ساختمان هایی که در حال ساخت می باشد به منظور دسترسی راحت به تجهیزات مختلف ساختمان در ارتفاع های بالا استفاده می شود. در ساختمان هایی که در حال ساخت می باشد برای حمل وسیله از داربست های مختلف استفاده می شود که بالابر پرتابل می توان بهتر جایگزین برای داربست ها باشد. این بالابر یا همان بالابر نفربر در انواع مختلف ساخته می شود که رایج ترین آن ها که در کشور ما بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد بالابر برقی، مکانیکی و مونوریل می باشد.

امروزه به دلیل ساخت ساختمان های چند طبقه و بلند حمل تجهیزات و ادوات ساختمانی اهمیت زیادی پیدا کرده است. بالابر نفربر می تواند در قسمت های مختلف از جمله سد سازی، تعویض یا تعمیر نما ساختمان، روشویی و … می تواند تجهیزات مختلف را به ارتفاع های مختلف حمل کند. در این قسمت به بررسی بالابر پرتابل می پردازیم اگر قصد آشنایی با آن را دارید حتماً با ما همراه باشید.

 

بررسی انواع بالابر پرتابل

همان طور که گفته شد این نوع بالابر انواع مختلفی دارد که از جمله مهم ترین آن ها می توان به بالابر پرتابل ریلی و بالابر هیدرولیکی پرتابل اشاره کرد. این بالابر ها ویژگی هایی دارند که باعث شده بیشتر مورد توجه قرار بگیرند در ادامه به بررسی هر یک از آن ها می پردازیم.

بالابر پرتابل ریلی

بالابر پرتابل ریلی به عنوان یکی از سبک ترین انواع بالابر در سازه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه که از جنس آلومینیوم طراحی و ساخته شده است، دارای سه نوع تک ریل، دو و چهار ریل می باشد. بالابر ریلی در مقایسه با هر یک از انواع بالابر های آکاردئونی و هم چنین بالابر عمو، دارای طول عمر کوتاه تری می باشد؛ اما در نقطه مقابل این موضوع باید به امتیاز های متعدد این بالا بر هم چون وزن مناسب و بسیار سبک در کنار جابجایی سریع و ساده اشاره نمود.

بالابر پرتابل ریلی با برق تک فاز حرکت می کند و این در حالی است که امکان طراحی و ساخت بالابر هایی با قدرت بیشتر در شرکت پارس ایمن بالابر فراهم گردیده است. ظرفیت هر یک از انواع بالابر برقی تک ریل، دو و چهار ریل به ترتیب 130، 200 و 250 کیلوگرم می باشد.

بالابر هیدرولیکی پرتابل

یکی دیگر از بالابر هایی که بسیار پرطرفدار می باشد بالابر هیدرولیکی پرتابل نام دارد که مزیت های زیادی دارد. از جمله ویژگی های مثبتی که این بالابر دارد کاهش ارتفاع آن می باشد این کار باعث می شود در درب ساختمان های مختلف به راحتی عبور کند .

همچنین این بالابر حدوداً 6 متر ارتفاع دارد می تواند تا وزن 240 کیلوگرم وسیله حمل کند و این ظرفیت برای یک بالابر کوچک و کم ارتفاع بسیار منحصر به فرد می باشد و افراد می توانند به راحتی در ساختمان های کوچک از این بالابر برای حمل تجهیزات استفاده کنند. توجه کنید که بالابر هیدرولیکی به جک جانبی نیازی ندارد از این رو در مکان های مختلف بدون نیاز به شرایط پیچیده ای حرکت می کند.

بالابر پرتابل چه مزیت هایی دارد؟

این نوع بالابر مزیت های زیادی دارد و می تواند بهترین جایگزین برای سازه هایی مانند داربست ها شود علاوه بر این ها از نظر اقتصادی نیز بسیار با صرفه می باشد برخی از ویژگی های مثبت بالابر پرتابل عبارت اند از:

 1. کارفرمایان در پروژه های ساختمانی، سد سازی، عمرانی تمایل بیشتری نسبت به استفاده از دستگاه بالابر در مقایسه با دیگر تجهیزات خواهند داشت. علت این امر، نه تنها صرفه اقتصادی بالابر نفربر، بلکه بهره وری ساده آن می باشد.
 2. نسبت به سایز دستگاه ها بسیار اقتصادی می باشد و جز تجهیزات با صرفه به شمار می رود.
 3. بالابر ساختمانی که از جمله پرکاربرد ترین انواع بالابر نیز شناخته می شود، با توجه به سهولت در استفاده و هم چنین وزن مناسب، می تواند جایگزین هر یک از دستگاه های مشابه و هم چنین تجهیزات نه چندان استاندارد از جمله داربست گردد.
 4. نصب و راه اندازی بالابر پرتابل بسیار ساده می باشد و به زمان زیادی نیاز ندارد همچنین ابعاد کوچکی نیز دارد این باعث می شود در ساختمان ها و پروژه های عمرانی مختلف فضای زیادی را اشغال نکند.
 5. این نوع بالابر موتور بسیار قدرتمندی دارد از این رو افراد می توانند در ساختمان های مختلف همچنین ارتفاعات بالا از این بالابر برای جا به جایی لوازم و وسیله های مختلف استفاده کنند.

انواع بالابر پرتابل

این نوع بالابر انواع مختلفی دارد که هر یک از آن ها از نظر ظرفیت و نوع کاری که انجام می دهند متفاوت می باشند. در این قسمت بالابرقی ها را براساس کارایی که دارند به چند دسته تقسیم کردیم که شرح زیر می باشند:

 • بالابر برقی کارگاهی
 • بالابر برقی بیمار
 • بالابر فروشگاهی برقی
 • بالابر ساختمانی برقی
 • بالابر مغازه برقی
 • بالابر برقی انبار

بررسی قیمت بالابر پرتابل

همان طور که می دانید بالابر ها براساس کارایی که دارند تقسیم بندی می شوند از این رو قیمت آن ها نیز بر این اساس متفاوت می باشد. قیمت این بالابرها به عوامل مختلفی از جمله کیفیت آن ها، ظرفیت، ابعاد و … بستگی دارد ولی در حالت کلی هرچه کیفیت بالابر بالا باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. علاوه بر قیمت بالابر هزینه های دیگری نیز وجود دارد که از جمله آن ها می توان به هزینه نصب ریل، هزینه های لازم برای اقدامات مختلف زیرسازی بالابر قبل از نصب و … اشاره کرد.

در سایت پاسارگاد صنعت انواع الکتروموتور ایرانی ، الکتروموتور چینی و الکتروموتور خارجی ، گیربکس ، بالابر برقی و پمپ به فروش می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *