نکاتی در خصوص خرید وینچ مناسب

نکاتی در خصوص خرید وینچ مناسب

در هنگام استفاده از وینچ، نیروهای زیاد ایجاد شده خطرات احتمالی ایمنی را ایجاد می کند، باید به فرآیند انتخاب وینچ دقت شود. ایمنی باید دغدغه اصلی باشد و به سوالاتی مانند ویژگی های وینچ برای برنامه، سطح تجربه کاربر و شرایط محیطی سخت همه باید پاسخ داده شود. به طور دقیق تر، اولین سوال مهم باید این باشد که آیا برنامه به ویژگی چرخش آزاد نیاز دارد؟

برای انتخاب وینچ مناسب به چه نکاتی بایستی توجه کنیم؟

توانایی بیرون کشیدن کابل آزادانه از درام برای اتصال آن به بار در وینچ های کششی از نوع دستی وجود دارد در غیر این صورت از وینچ نوع قفل کننده خود وینچ ترمز یا وینچ دنده کرم باید استفاده شود.

به طور کلی وینچ های کششی از نوع دستی برای بلند کردن برنامه ها توصیه نمی شود، استفاده از آنها باید محدود به عملیات کششی افقی یا شیب دار باشد که نیاز به ویژگی چرخش آزاد دارد.

تجربه یا مهارت کاربر مورد نظر نیز مهم است. مثل : وینچ های نوع ترمز خودکار یا نوع چرخ دنده معمولا باید برای اجاره تجهیزات انتخاب شوند، حتی اگر فقدان ویژگی چرخ آزاد باعث کندتر شدن دست و پاگیرتر شدن عملیات شود.

این امر به این دلیل است که تجهیزات اجاره ای اغلب توسط اپراتورهای بی تجربه که با استفاده ایمن از محصولات آشنا نیستند مورد استفاده است و وینچ های قفل شونده مهارت لازم برای کارکرد ایمن وینچ را کاهش می دهد.

اگر به احتمال زیاد از وینچ در محیطی سخت استفاده می شود، از جمله مواردی مانند آب نمک، احتمال آسیب وینچ یا احتمال کمی نگهداری یا عدم نگهداری دوره ای باید در در انتخاب وینچ لحاظ شود .

احتمالا یک وینچ با اندازه بزرگتر انتخاب شود، یا محافظ روی محصول با استفاده از وینچ باید برای محافظت از وینچ در برابر آسیب استفاده شود.

گاهی تعیین میزان بار کشیده شده با وینچ دشوار است.

همه وینچ های دستی D_L طوری طراحی شده اند که ظرفیت خودرا با نیروی روی دسته در محدوده تقریبی 35 تا 55 پوند بکشد. یعنی که وینچ باید بتواند به راحتی با یک دست چنگ بزند در غیر اینصورت احتمالا بیش از حد بار است.

وینچ های D_L طوری طراحی نشده اند که به عنوان بالابر برای بلند کردن، پشتیبانی یا حمل افراد و یا بارهایی در مناطقی که افراد می توانند باشد استفاده شوند.

وینچ های D_L با استاندارد های با کیفیت بالا ساخته شده اند اما ویژگی های لازم برای مناسب ساختن آنها برای جابه جایی انسان یا برنامه های بالا بر سر بار را شامل نمی شود .

ضریب بار نورد غلطک

برای محاسبه ظرفیت بار نورد یک وینچ مقدار بار قابل کشش در یک شیب ظرفیت وینچ وینچ را در ضریب نشان داده شده در نمودار ضرب کنید. ضریب ضرب نشان داده شده شامل 10%  ضریب اصطحکاک نورد است.

در سایت پاسارگاد صنعت انواع الکتروموتور ایرانی ، الکتروموتور چینی و الکتروموتور خارجی ، گیربکس ، بالابر برقی و پمپ به فروش می‌رسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *