کارکرد پمپ آب صنعتی بزرگ

کارکرد پمپ آب صنعتی بزرگ

کار در یک مجموعه ی صنعتی بزرگ، نیازمند تجهیزات مهمی از جمله، پمپ آب صنعتی بزرگ می باشد. این نوع از پمپ ها به گونه ای ساخته شده اند، که بهتر از پمپ های استاندارد کار می کنند. از این پمپ ها علاوه بر کنترل آب برای کنترل سایر مایعات نیز استفاده می شود. پمپ های آب صنعتی برای حذف آب اضافی از محل ساخت و ساز و همچنین در مناطقی که امکان جاری شدن سیل زیاد است و آب راکد مشکلاتی را ایجاد می کند، استفاده می شوند.
انواع پمپ آب صنعتی بزرگ

این پمپ ها را می توان با توجه به عملکردی که دارند، دسته بندی کرد. با توجه به گفته های تامین کنندگان پمپ های آب صنعتی، این پمپ ها در انواع دستی، الکتریکی، هیدرولیک و گازسوز موجود می باشند. بر اساس روش حرکت آب این پمپ ها به انواع پمپ های گریز از مرکز و پمپ های جابجایی مثبت تقسیم می شوند. در هر دو مدل از این پمپ انتقال آب از یک مکان به مکانی دیگر در نظر گرفته خواهد شد.
پمپ گریز از مرکز

یک نوع از پمپ آب صنعتی بزرگ است، که از یک پروانه برای منتقل کردن آب به داخل دستگاه و فشار استفاده می شود. پمپ های گریز از مرکز سرعت فوق العاده زیادی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. از این نوع پمپ ها علاوه بر آب برای سایر مایعات رقیق استفاده می شود. پمپ گریز از مرکز صرفا برای جابجایی آب استفاده می شود.
پمپ جابجایی مثبت

این نوع از پمپ ها که به پمپ های دوار نیز معروف هستند، یک نوع دیگر از پمپ آب صنعتی بزرگ محسوب می شوند که پروانه ندارند.این پمپ ها به جای استفاده از پروانه، به پمپ های جابجایی مثبت با قطعات رفت و برگشت مجهز می باشند. این پمپ ها از نیروی مکانیکی بهره می برد. پمپ جابجایی مثبت برای انجام مقدار مشخصی از جریان طراحی شده اند و برای اعمال فشار زیاد گزینه ای مناسب هستند. برای استفاده در تاسیسات و جریان های آب کم از این پمپ ها بهره می گیرند.
انواع پمپ گریز از مرکز

پمپ های جریان محوری
پمپ های آسیاب
پمپ های چاه
پمپ های زباله
پمپ های شناور
پمپ های آتش نشانی
پمپ های خود پراینگ

انواع پمپ جابجایی مثبت

پمپ های پریستالتیک
پمپ های پلانجر
پمپ های پیستونی
پمپ های دیافراگمی
پمپ های اندازه گیری
وظایف انواع پمپ آب صنعتی بزرگ

این نوع پمپ ها عملکرد خاصی دارند که باعث شده است از آن ها در مکان های صنعتی استفاده شود.

آب های اضافی که در ساختمان وجود دارد را از بین می برد.
آب هایی که در اثر سیل جمع شده اند را پمپ می کند و از مشکلات جلوگیری می کند.
به تصفیه فاضلاب ها کمک می کند.
در مکانهایی که آب راکد مشکلات زیاد و پر هزینه ای ایجاد می کند، آب را حذف می کند.

نقش پمپ آب صنعتی بزرگ

این پمپ ها از انواع ابزار های مهم به شمار می روند چون در صنایع بزرگ و صنعتی بسیار کاربردی و مهم می باشند. از انواع این پمپ ها برای انتقال آب و سایر مایعات رقیق استفاده می کنند پس نقش بسیار بزرگی در صنایع دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *