گیربکس صنعتی کوچک چیست ؟

گیربکس صنعتی کوچک چیست ؟

گیربکس ها ابزارهایی هستند که کاربرد های متعددی در کارخانه ها دارند، اساس کار گیربکس انتقال قدرت می باشد که از یک ماشین به ماشین دیگر نیرو و توان مورد نیاز را انتقال می دهد. در واقع گیربکس ها نیروی مکانیکی را از طریق یک موتور به یک جسم انتقال می دهند که در تمام آنها انرژی از طریق شافت منتقل می شود. در گیربکس ها انواع چرخ دنده وجود دارد، مثلا چرخ دنده کوچک که به آن پینیون گفته می ‌شود و به چرخ دنده بزرگتر گیر یا همان دنده گفته می شود سرعت گشتاور ها روی چرخ دنده ها تاثیر می گذارد. برای خرید این تجهیزات باید به نکاتی، همچون میزان گشتاور مورد نیاز توجه کرد. یکی از انواع گیربکس ها گیربکس صنعتی کوچک است که قیمت گیربکس های صنعتی کوچک از ۸۰۰ هزار تومان تا بیش از ۵ میلیون تومان می باشد.
معرفی گیربکس صنعتی کوچک

به تجهیزاتی که نیرو و قدرت را از یک وسیله به وسیله دیگر منتقل می کند گیربکس صنعتی گفته می‌ شود که آن را در انواع مختلف عرضه می کنند. یکی از این گیربکس ها، گیربکس صنعتی کوچک است که همانطور که از نامش مشخص است سایز و ابعاد آن نسبت به سایر گروه ها کوچکتر می باشد. به طور کلی گشتاور نیرویی است که به ‌صورت چرخی وارد چرخ دنده شده و ترکیب آن باعث انتقال گشتاور به طرف دیگر گیربکس می شود. در واقع اگر دو نوع دنده را در نظر داشته باشید که دنده کوچک یا پنیون سرعت بالایی داشته باشد، سپس گشتاور کمتری تولید کند و دنده مقابل گشتاور بیشتر و سرعت کم باشد در نتیجه تبدیل گیربکس صورت می گیرد.
قیمت گیربکس های صنعتی کوچک

البته گیربکس ها در انواع مختلفی، مثل کاهنده و افزاینده تولید می شوند که بر اساس سرعت گشتاور خروجی این تقسیم انجام می شود. در مدل کاهنده مقدار گشتاور خروجی افزایش یافته ولی سرعت خروجی آن کم می شود. بنابراین با توجه به رابطه عکس بین سرعت دورانی و گشتاور در این مدل، سرعت دورانی دریافتی، ورودی را به گشتاور تبدیل می کند و به مصرف کننده تحویل می دهد‌. در حالی که گیربکس افزاینده دقیقاً عکس گیربکس کاهنده عمل می ‌کند که در این نوع گیربکس سرعت دوران خروجی افزایش یافته و مقدار گشتاور کاهش پیدا می ‌کند.
نحوه نصب گیربکس های صنعتی کوچک

اگر قصد رنگ گردن این گیربکس ها را داشتید ابتدا یک پوشش محکم را بر روی کاسه نمد آن قرار دهید و بعد رنگ کنید.
از آن جایی که گیربکس ها دارای اشعه های بالایی هستند، پس باید همواره آن ها را از طریق یک پایه به زمین متصل کرد.
اگر می خواهید عمر قطعات گیربکس های صنعتی کوچک افزایش یابد حتما قطعات آن در یک زمان مناسب گریس کاری کنید.
اگر یک ضربه سخت و محکم به گیربکس وارد شد حتما از قطعات دمپ کننده نیرو بهره ببرید، چون این قطعات متناسب با شرایط می باشند.
قبل از اندازه گیری گیربکس ها مطمئن شوید که روغن موجود در گیربکس ها کاملا اندازه و مناسب است. همچنین گرانروی روغن را نیز بررسی کنید تا قطعات دچار آسیب نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *