مشخصات منبع انبساط امرا

مشخصات منبع انبساط امرا

شرکت امرا با تکنولوژی مدرن، تولید منبع تحت فشار (انبساط) را در ظرفیت‌های متنوع در کارنامه خود به ثبت رسانده است. منبع تحت فشار امرا از ظرفیت 50 لیتری به بالا دارای گیج یا مانومتر است. وجود مانومتر سبب می شود که به راحتی بتوان مقدار فشار داخل منبع را بررسی کرد.

استفاده از پمپ آب و مخزن انبساط یک نیاز اساسی در زندگی مدرن و امروزی با وجود آپارتمان ها و ساختمانهای پر جمعیت ایجاد کرده، منبع تحت فشار یک دستگاه پرکاربرد در سیستم پمپاژ است. منبع تحت فشار به تنظیم فشار ورودی آب درون پمپ کمک می کند.

آشنایی با الکتروموتور موتوژن خانگی

مشخصات منبع انبساط امرا

منبع انبساط بسته امرا نوع دیگری از مخزن است که بر خلاف نوع باز در ارتفاع پایین و در فاصله کم از سیستم گرمایش نصب می شود. علاوه بر این، لوله‌های ورودی آب باید در زیر مخزن انبساط قرار گیرند. حجم داخل مخزن به دو قسمت تقسیم می‌شود که در آن گازهای بی اثر مانند نیتروژن و آب از هم جدا شده و فشار آب با فشار گاز متعادل می‌شود. مخازن انبساط تجهیزات لوله کشی هستند که کنترل فشار و پشتیبانی آب را در سیستم های لوله کشی فراهم می کنند.

ویژگی‌ ها منبع تحت فشار امرا

قابل استفاده در محیط‌های فشار قوی
عدم نیاز به لوله کشی به دلیل قرار گرفتن در مسیر لوله‌های آب
انتقال سیالات با ویسکوزیته بالا
تحمل دما از 10- تا 100+
منبع انبساط دارای بدنه مقاوم به ضربه می باشد
حداکثر فشار کاری از 10 بار تا 25 بار را تحمل می کند
حمل و نقل آسان
دارای ظرفیت های مختلف از 24 لیتر تا 5000 لیتر
تمامی اتصالات ضد زنگ و آبکاری شده
دارای 2 مدل سوپاپ دار و ساده
پوشش رنگی اپوکسی پلس استر
کیفت بالا و قیمت پایین سبب افزایش انتخاب محصول شده است.
مخازن انبساط امرا دارای گارانتی است.

آشنایی با الکتروموتور موتوژن صنعتی

انواع منبع تحت فشار بر اساس حجم و فشار

شرکت امرا تولید کننده منبع انبساط امرا در سایز های مختلف می باشد که در زیر به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:

منبع تحت فشار از 24 لیتر کمترین حجم تا 5000 لیتر بالاترین حجم را دارد،
مخزن انبساط 100 لیتری دارای تنوع بسیاری است و تحمل فشار 10،16 و 25 Bar را دارد و همچنین در فشار 10 بار در دو نوع موجود است.
و همچنین مخازن انبساط در سایر حجم ها (750،50، 2500، 3000، 4000 و 5000 ) موجود است، بسته به نیاز خود می توانید حجم مناسب مخزن را انتخاب نماید.
برای اطمینان از اینکه مخزن انبساط به اندازه کافی برای سیستم شما مناسب است یا خیر؟ میتوانید با مشاورین ما در واحد فروش در ارتباط باشید.

آموزش تنظیم باد منبع تحت فشار

بعد از نصب و راه اندازی منبع انبساط این امکان وجود دارد که با گذشت زمان هوای درون منبع کم شود یا بصورت کامل باد درون مخزن تخلیه شود و کل حجم منبع از آب پر شده و این امر سبب ایجاد سنگینی منبع انبساط و در مجموع کارکرد صحیح پمپ دچار اختلال می شود و پمپ بصورت مداوم کار می کند از طرفی تنظیم باد مخزن تحت فشار دشوار است در اینجا سعی کردیم به آموزش آن بپردازیم.

تنظیم فشار باد در مخزن انبساط گام مهمی برای اطمینان از عملکرد صحیح آن است. در اینجا مراحل تنظیم فشار باد منیع آمده است:

خاموش کردن پمپ: کمک می کند هیچ فشار اضافی در طول کار به مخزن وارد نشود.
قطع برق: برای ایمنی بیشتر از قطع برق اطمینان داشته باشید.
بررسی محل دریچه هوا: مخزن انبساط دارای یک دریچه هوا است که معمولاً در بالای مخزن قرار دارد. جایی که امکان تنظیم فشار را برای شما ایجاد می کند.
فشار جریان را بررسی کنید: برای بررسی فشار جریان در مخزن انبساط از یک فشار سنج استفاده کنید. می توان گیج را به دریچه هوا وصل کنید.
فشار اضافی را آزاد کنید: اگر فشار بیش از حد بالا باشد، می توانید با فشار دادن روی دریچه هوا، مقداری هوا را آزاد کنید. مراقب باشید تا حجم زیادی از هوا را آزاد نکنید، چرا که وجود فشار هوا استاندارد ضروری است.
افزایش فشار: اگر فشار خیلی کم باشد، باید هوای بیشتری اضافه کنید. از پمپ هوا یا کمپرسور برای افزودن فشار استفاده کنید.
فشار را بررسی کنید: پس از انجام تنظیمات، از فشارسنج برای بررسی مجدد فشار استفاده کنید.
برق را مجدد وصل کنید: هنگامی که فشار منبع انبساط تنظیم شد آن را دوباره به پمپ وصل کنید.
کنترل فشار : در چند روز آینده مراقب مخزن انبساط باشید تا مطمئن شوید فشار ثابت است. اگر متوجه نوسانات قابل توجهی شدید، ممکن است نیاز به تنظیم مجدد داشته باشید.

آشنایی با الکتروموتور موتوژن کولری

7 مزایای منبع تحت فشار

از نشت ناشی از افزایش فشار جلوگیری می کند
در هزینه های ناشی از آسیب یا ترکیدگی لوله جلوگیری می کند
خرید و نصب آن ارزان است
فضای کمی را اشغال می کند
افزایش عمر پمپ
از افزایش و کاهش ناگهانی فشار آب درون لوله ها جلوگیری می کند
در کاهش مصرف انرژی نقش موثری دارد

آشنایی با الکتروموتور جمکو

عملکرد منبع تحت فشار امرا

افزایش حجم آب و فشار آن در اثر گرما در سیستم‌های گرمایشی یکی از بزرگترین مشکلاتی است که خسارات زیادی را به همراه دارد. به منظور کنترل این فشار و جلوگیری از ترکیدگی لوله‌های آب از مخازنی به نام منبع انبساط استفاده می‌شود.

به علاوه در برخی مواقع و به دلایل مختلف ممکن است فشار آب در سیستم گرمایشی بسیار کاهش یافته و در نتیجه انتقال آن مختل شود. وظیفه دیگر این مخازن کنترل حجم آب در سیستم است که به ویژه در سیستم‌های آب گرم خانگی برای انتقال آب به طبقات بالای ساختمان استفاده می‌شود.

منبع تحت فشار امرا در ظرفیت‌های مختلف از 24 تا 5000 لیتر با تحمل فشار کاری از 10 بار تا 25 بار طراحی و طبق جدیدترین تکنولوژی روز دنیا ارائه می‌گردد. در این منبع‌ها صافی مناسب در بخش فلنچ‌ها تعبیه شده و باعث افزایش طول عمر آن در منبع تحت فشار امرا می شود.

این مخازن در پروژه‌هایی که فشار آب کم است، کنار بوستر پمپ آب نصب شده و در تنظیم فشار و کنترل آن کاربرد دارد و بطور عمده به رایزر مکش وصل هستند تا از خرابی های ناشی از نوسان فشار آب جلوگیری کند و آن را به اندازه قابل توجهی کاهش دهند.

سایز تیوپ مطابق با استاندارد safe ایتالیا تولید شده است

نکات اصلی نصب منبع انبساط

نصب منبع تحت فشار کنار پمپ معمولاً شامل قرار دادن یک تانک یا مخزن با حجم مناسب و قابل تنظیم فشار در محل مناسب نزدیک به پمپ می‌شود. این تانک می‌تواند فشار مورد نیاز برای پمپ که ممکن است متفاوت با فشار موجود در شبکه یا سیستم باشد را فراهم کند.

به طور کلی، منبع تحت فشار نزدیک به پمپ نصب می‌شود تا با توجه به نیازهای خاص سیستم، فشار مورد نیاز را ایجاد کند و به پمپ امکان عملکرد بهتر و موثرتری را دهد.

هنگام قرار دادن مخزن انبساط، باید فشارهای موجود در سیستم، زمانی که پمپ روشن و خاموش است و زمانی که سیستم سرد یا گرم است را بررسی کنید. محل معمولی برای مخزن انبساط روی خط مکش پمپ آب سرد، نزدیک یا روی لوله ورودی است.

برای بهبود عملکرد سیستم، توصیه می شود منبع انبساط بسته به ویژه در آپارتمان ها و ساختمان های بلند در نزدیکی خط مکش پمپ نصب شود . دلیل این امر این است که در یک سیستم عمودی، نقطه با فشار کم در مجاورت بالاترین نقطه در خط لوله برگشت به پمپ است. با نصب منبع انبساط در این نقطه، انبساط آب در اثر گرمایش و خنک شدن می‌تواند به بهبود عملکرد سیستم کمک کند.

اما در یک سیستم ساده مانند ساختمان همکف یا یک طبقه نقطه ای که فشار پایینی دارد نزدیک پمپ خواهد بود که محل مناسب نصب منبع انبساط امرا است.

همچنین، نصب منبع انبساط در مکانی که در زمان روشن بودن پمپ، کمترین فشار نسبی را دارا می‌باشد، باعث می‌شود که انبساط آب بهینه و کارآمدتری داشته باشد. این اقدام به عملکرد بهتر و همچنین صرفه‌جویی در مصرف انرژی کمک می‌کند.

منبع تحت فشار امرا

منبع تحت فشار امرا

نحوه عملکرد منبع تحت فشار

مخزن انبساط در یک سیستم سه هدف دارد. وقتی پمپ کار نمی کند آب را ذخیره می کند و آب را تحت فشار تامین می کند. این منبع سبب می شود تا آب ذخیره شود، بنابراین پمپ کمتر شروع به کار می کند و متوقف می شود و عمر پمپ طولانی تر می شود. علاوه بر این، منبع انبساط سبب ذخیره آب برای استفاده در زمان های مختلف را فراهم می کند.

عملکرد مخزن تحت فشار بر اساس خواص فیزیکی آن است. آب را نمی توان در یک منطقه کوچک فشرده کرد، در صورتی که امکان ذخیره هوا وجود دارد. هنگامی که آب به مخزن حاوی هوا پمپ می شود، هوا فشرده می شود و آب را تحت فشار قرار می دهد. هرچه هوا بیشتر فشرده شود، فشار آب بیشتر می شود.

هنگامی که آب به فشار بیشتری معمولاً 40 تا 60 پوند بر اینچ مربع (psi) می رسد، پمپ به طور خودکار خاموش می شود. با کاهش فشار (معمولاً 20 تا 40 psi) پمپ دوباره شروع به کار می کند. واحدهای صنعتی برای عملکرد صحیح به فشار آب بالاتری نیاز داشته باشند.

کاربرد منبع تحت فشار امرا

منبع انبساط (Expansion Tank) در سیستم‌های گرمایش، تهویه مطبوع و سیستم‌های تأسیساتی با دور زیاد (مانند سیستم‌های آب گرم) استفاده می‌شود. این منبع در واقع یک مخزن است که دارای یک دیافراگم که مخزن را به 2 بخش مجزا تقسیم می کند و به منظور کنترل فشار و جلوگیری از افزایش ناگهانی آن در سیستم‌های تحت فشار به کار می‌رود. کاربردهای منبع انبساط عبارتند از:

سیستم‌های گرمایش مرکزی: در سیستم‌های گرمایش مرکزی آب گرم به تمامی سیستم پخش می‌شود. هنگامی که آب گرم می‌شود و حجم آن افزایش می‌یابد، منبع انبساط می‌تواند جلوی افزایش ناگهانی فشار را بگیرد.
سیستم‌های تهویه مطبوع: در سیستم‌های تهویه مطبوع که از یک مایع (معمولاً آب) برای انتقال گرما استفاده می‌کنند، منبع انبساط مانع از افزایش ناگهانی فشار در سیستم می‌شود.
سیستم‌های آب گرم: در سیستم‌های تأسیساتی مانند استخرها، سرویس بهداشتی و سیستم‌های آب گرم مداوم، منبع انبساط جلوی افزایش فشار ناگهانی در نتیجه گرم شدن آب را می‌گیرد.
سیستم‌های تبرید: در برخی از سیستم‌های تبرید که از آب به عنوان مایع خنک کننده استفاده می‌کنند، منبع انبساط می‌تواند کنترل فشار را بر عهده داشته باشد.
سیستم‌های آب و فاضلاب: در برخی سیستم‌های آب و فاضلاب، که نیاز به انبساط در فشار دارند.
منبع انبساط از یک مخزن مختوم به هوا و یک منطقه حاوی آب تشکیل شده است تا در صورت لزوم فشار در سیستم را تحمل کند و به طور خودکار تنظیم شود.

کاربرد منبع انبساط در تاسیسات گرمایشی و سرمایشی

کنترل دما
حفاظت در برابر افزایش فشار
حفاظت در برابر انبساط حرارتی
جلوگیری از آسیب به سیستم

 

راهنمای انتخاب و خرید منبع تحت فشار

اگر به دنبال خرید منبع تحت فشار هستید، باید چندین عامل را در نظر بگیرید. در اینجا توضیحاتی برای کمک به تصمیم گیری آگاهانه وجود دارد:

حجم مخزن انبساط : یکی از مهم ترین عواملی است که در فرآیند طراحی باید مورد توجه قرار گیرد. در محاسبه حجم مورد نیاز و استاندارد باید به عوامل مختلفی از جمله حجم آب در گردش در سیستم گرمایشی، حداکثر دما، حداکثر سرعت انبساط و ظرفیت دمایی دیگ، قطر لوله های ورودی و خروجی توجه شود. البته موارد فوق تنها تعداد محدودی از این عوامل هستند و بستگی به باز یا بسته بودن مخزن و عوامل دیگر در آن نقش داشته باشند.

اندازه : اندازه منبع تحت فشار به نیاز شما بستگی دارد. اگر فقط برای استفاده گاه به گاه خانگی به آن نیاز دارید، ممکن است یک مخزن کوچک یا کمپرسور کافی باشد. با این حال، اگر برای مصارف صنعتی به آن نیاز دارید، ممکن است به مخزن یا کمپرسور بزرگتری برای رفع نیاز خود نیاز داشته باشید.

فشار و سرعت جریان : فشار و سرعت جریان منبع تحت فشار به کاربرد بستگی دارد. اگر به فشار و دبی بالا نیاز دارید، به فکر مخزن بزرگتر باشید. اگر فقط به فشار کم و دبی کم نیاز دارید، منبع کوچکتر نیز کافی است

با در نظر گرفتن این عوامل می‌توانید منبع تحت فشاری را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد.

قیمت منبع تحت فشار امرا

بطور کلی سعی کردیم به صورتی ساده و کاربردی منبع تحت فشار امرا را شرح دهیم. در صورت بروز هرگونه مشکل در انتخاب و خرید منبع تحت فشار امرا و یا اطلاع از قیمت مخزن انبساط با مشاوران فنی مجموعه پاسارگاد صنعت در تماس باشید.

گارانتی منبع تحت فشار امرا

شایان ذکر است ما بصورت مستقیم و بدون واسطه تجهیزات ساختمانی را در کوتاه ترین زمان با گارانتی اصلی برای شما مشتریان عزیز فراهم میکنیم. منبع تحت فشار امرا دارای یکسال گارانتی و خدمات پس از فروش کمپانی امرا می‌باشد.

مخزن انبساط را می توان بدون حضور متخصص نصب کرد، اما در صورت نصب نادرست مخزن، هزینه های اضافی به شما متحمل می شود.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *