فروشگاه پاسارگاد صنعت
فروشگاه پاسارگاد صنعت

محصولات: الکتروپمپ

انواع پمپ و قیمت آن در پاسارگاد صنعت

پمپ برای انتقال مایع از مبدا به مقصد یا گردش مایع در اطراف یک سیستم استفاده می شود، پمپ ها را می توان با توجه به روشی که برای جابجایی سیالات استفاده می کنند به سه نوع پمپ های بالابر مستقیم، جابجایی و گرانشی طبقه بندی کرد.

فرآیند کار پمپ به بسیاری از منابع انرژی مانند برق، موتور، کار مکانیکی یا نیروی باد بستگی دارد. اندازه پمپ ها به کاربرد آن بستگی دارد، اندازه پمپ از پمپ های میکروسکوپی تا پمپ های صنعتی بزرگ متفاوت است.

پمپ های مکانیکی به طور گسترده برای پمپاژ آب از چاه ها و صنایع داخل خودرو برای خنک کننده آب و تزریق سوخت و در صنعت انرژی برای پمپاژ نفت و گاز طبیعی استفاده می شود.

اگر شما در یک شهر و یا شهرستان زندگی می‌کنید احتمالا بسیار به این فکر افتاده‌اید که آب آشامیدنی چگونه به این راحتی به دست شما می‌رسد.

در بسیاری از شهرستان‌ها گرفتن آب از چاه برای مصرف روال است که در قلب این سیستم یک الکترو پمپ قرار دارد که رایج‌رین آن پمپ‌های جتی سانتریفیوژ و شناور هستند.

الکتروپمپ چیست ؟

پمپ، وسیله مکانیکی است که انرژی مکانیکی را به سیال اعمال کرده و فشار سیال را بالا می‌برد تا این نیرو بیشتر از اصطکاک سیال و لوله گردد و سیال به محل مورد نظر منتقل شود.

پمپ‌های جتی و سانتریفیوژ در بالای چاه‌ها نصب می‌شود و سیستم مکش آن به این صورت است که همانطوری که شما توسط نی آب را به داخل دهان مکش می‌کنید، الکتروپمپ نیز به همین صورت این کار را انجام می‌دهد و با ایجاد یک خلاء در لوله ورودی به چاه توسط این الکتروپمپ‌ها انجام می‌شود.

ولی در چاه‌های با عمق بیشتر از ۱۰ متر این کار توسط کفکش یا شناور انجام می‌شود. اساس کار الکتروپمپ‌های کفکش به این صورت است که این نوع پمپ‌ها به صورت مستغرق است. یعنی کاملا داخل آب قرار می‌گیرد و با وجود پروانه‌هایی که عمودی روی هم قرار گرفته‌اند آب را به سوی بالا فشار می‌دهند.

تفاوتی که پمپ کفکش با پمپ شناور دارد یکی این که پمپ شناور از وسط پمپ کار مکش را انجام می‌دهد و همچنین از لحاظ ابعاد و اندازه متفاوت هستند.

بیشتر پمپ‌های شناور در چاه‌های عمیق و نیمه عمیق مورد استفاده قرار می‌گیرند. ولی پمپ کفکش‌ برای چاه‌های با عمق کمتر و همچنین چاه‌هایی که به صورت سنتی حفر شده‌اند.

انواع الکترو پمپ بر اساس کاربرد

قیمت الکتروپمپ

برای اطلاع از آخرین قیمت‌ها و خرید پمپ با کارشناسان ما در پاسارگاد صنعت تماس بگیرید. برای تماس با ما با شماره 02133900081 تماس حاصل فرمایید.